Ieškoma 14 km dviračių tako Neringoje atnaujinimo rangovo

Ieškoma 14 km dviračių tako Neringoje atnaujinimo rangovo
Neringa
freepik.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) paskelbė maždaug 14 km dviračių tako Neringoje – nuo Smiltynės iki Juodkrantės – atnaujinimo rangovo konkursą.

„Stipriai nusidėvėjusio dviračių tako Kuršių Nerijoje būklė nepateisinama ir netoleruotina, tad kiek galėdami skubiname darbus ir tikimės, kad takas bus pradėtas rekonstruoti“, – pranešime sakė susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Dviračių takas turėtų būti praplatintas iki 3,5 metro – šiuo metu jo plotis yra nuo 2 ik 2,5 metro. Planuojama, kad sutartis bus pasirašyta šių metų pabaigoje.

Kitą dalį tako – nuo Juodkrantės iki Preilos – planuojama baigti projektuoti dar šiais metais, o rangos konkursas galėtų būti paskelbtas šių metų pabaigoje – kitų metų pradžioje. 

Neringos ir Klaipėdos savivaldybės yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią taką sutvarkius jos jį perims –  Klaipėdai priklausys 850 metrų, o Neringai – apie 34 kilometrus tako. 

Bendras dviračių tako Smiltynė–Nida ilgis yra apie 50 km: beveik 36 km jo nuo 2019 metų priklauso LAKD, likusi dalis – Neringos savivaldybei.

Dviračių takas nutiestas 2003-2007 metais, o ruožai nuo Pervalkos ir Preilos jūros link – dar anksčiau – 1978 ir 1982 metais. Nuo tada jie nebuvo atnaujinti, tik paremontuoti.

Beveik 36 km ilgio dviračių tako ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias toks projektas Lietuvoje. Numatoma sutvarkyti tako dangą, įrengti apšvietimą ties gyvenamomis vietovėmis bei įrengti kitą dviratininkų ir pėsčiųjų saugumą užtikrinančią infrastruktūrą.