Ieško pažinojusių Taydą Devėnaitę-Antanavičienę

Ieško pažinojusių Taydą Devėnaitę-Antanavičienę
Lietuva
„Mū­sų lai­ko“ ar­chy­vo nuo­tr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Į savaitraštį „Etaplius“ pagalbos kreipėsi Jurbarko miesto ir rajono laikraščio „Mūsų laikas“ redakcija. Kolegos prašo pagalbos žmonių, žinančių ką nors apie Šiauliuose palaidotą Taydą Devėnaitę-Antanavičienę, jos istoriją, likimą.

Baigiasi 2022-ieji, Jurbarko rajono savivaldybės tarybos paskelbti Lidijos Meškaitytės metais. Jurbarko kraštas 95-ųjų gimimo metinių proga atsigręžė į savo iškilią dukrą – neabejotinai žymiausią ir originaliausią Klaipėdos krašto savamokslę tapytoją.

Šiemet Jurbarke vyko daugybė renginių, skirtų Lidijai: plenerai, parodos, paskaitos, netgi spektakliai ir pėsčiųjų žygiai. Ta proga į Jurbarko krašto muziejų bent laikinai pagaliau grįžo ir originalių jos miniatūrų paroda, kurią turėjo galimybę aplankyti kiekvienas jurbarkietis.

Šis tapytojos paminėjimas ir visas jai skiriamas dėmesys – geras laikas įdėmiau pažvelgti į L. Meškaitytės asmenybę, pabandyti geriau pažinti ir suprasti žmogų, sukūrusį ir dovanojusį pasauliui, Lietuvai, o drauge – ir mums visiems, savo išskirtinius kūrinius, ypatingo kruopštumo ir meistriškumo grynuolius – baltiško kolorito, šviesos ir dvasios kupinas miniatiūras.

Tautodailininkė L. Meškaitytė yra nupiešusi miniatiūrą „Draugės kapas Šiauliuose“. „Mūsų laiko“ redakcija ieško žmonių, pažinojusių Šiauliuose palaidotą Taydą Devėnaitę-Antanavičienę.

Turinčius informacijos prašome paskambinti telefono numeriu +370 652 65 060 arba rašyti el. paštu jurbarkolaikas@gmail.com.