Įdomūs faktai apie bučinius

Įdomūs faktai apie bučinius
Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Bučiniai – vienas iš būdų parodyti savo jausmus jums patinkančiam asmeniui, tačiau mokslininkai teigia, kad bučiniai yra ne vien tik meilės įrodymas, bet ir sveikatai naudinga veikla: bučiavimasis sukelia stiprias teigiamas emocijas, degina kalorijas ir net prailgina gyvenimo trukmę. Štai dar keletas įdomių faktų apie bučinius.

Ilgiausias pasaulyje bučinys truko 58 valandas, 35 minutes ir 58 sekundes.Tailando pora Ekkachai Tiranarat ir Laksana Tiranarat užfiksavo ilgiausio bučinio rekordą.

Bučiavimasis gali padėti sustiprinti imuninę sistemą. Remiantis specialiais fiziologijos ir elgesio tyrimais, mokslininkai nustatė, kad bučiavimasis gali pagerinti organizmo atsparumą alergijoms.

Vienam bučiniui reikia naudoti kelis raumenis. Vienam bučiniui koordinuoti reikia 146 raumenų, įskaitant 34 veido raumenis ir 112 laikysenos raumenų.

Vyrai, kurie rytais bučiuoja savo žmonas, gyvena penkeriais metais ilgiau nei vyrai, kurie to nedaro.

Mamos bučinys padeda kūdikiui greičiau augti.

Kai pabučiuojate ką nors, jūsų širdis plaka greičiau ir daugiau deguonies pasiekia smegenis.

Bučiavimasis padeda išvengti raukšlių.

Pirmą kartą du vyrai bučiavosi ekrane 1927 m.

Kaip pabučiuoti“ yra dažniausiai ieškoma „YouTube“ pamoka.

Yra bučinius tyrinėjantis mokslas.Kad ir kaip keistai tai jums skamba, tačiau filematologija yra specialus mokslas, tyrinėjantis bučinius.

Viena bučinio minutė gali padėti sudeginti 2–3 kalorijas.Bučiavimasis pagerina medžiagų apykaitą, o tai skatina jūsų kūną deginti kalorijas. Kuo ilgesnis bučinys, tuo daugiau kalorijų prarandate.

Vidutiniškai dvi savaites žmogus praleidžia bučiuodamasis.Ekspertai apskaičiavo, kad vidutiniškai bučiuodamasis žmogus praleidžia 20 160 minučių.

Bučiniai yra naudingi jūsų dantims. Bučiavimasis padeda jūsų dantims kovoti su ėduonimi.

Lūpos yra 100 kartų jautresnės nei pirštų galiukai. Netgi lytiniai organai nėra tokie jautrūs kaip lūpos.

Mechaniniu požiūriu bučiavimasis yra beveik identiškas žindymui. Kai kurie mokslininkai spėja, kad tai, kaip žmogus bučiuojasi, gali atspindėti, ar jis buvo maitinamas krūtimi, ar maitinamas iš buteliuko.

Bučiniai vestuvių ceremonijos pabaigoje gali būti siejami su senovės romėnų tradicija. Senovės romėnų tradicijose bučinys buvo kaip santuokos sutarties pasirašymo ženklas.

Bučiuodamiesi žmonės apsikeičia bakterijomis. Kai du žmonės bučiuojasi, jie keičiasi nuo 10 iki 1 milijardo bakterijų.

Sąvokos „prancūziškas bučinys“ kilmė. Ši sąvoka į anglų kalbą atėjo po to, kai britų kariai pamatė, kaip aistringai bučiavosi prancūzai.