PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Birželio 6 d. 15:37

Idėjos vasarai. Pailsėti ir pasigėrėti aukščiausiu Lietuvoje tiltu – nuo vandens

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


40502

Ko veržtis prie jūros ir stumdytis paplūdimyje, kai galima puikiausiai pailsėti ant upės. Geriausias poilsis – ir viena diena baidarėje. Puikiausios maudynės, skaniausi pusryčiai ir pietūs garantuoti. Be to, pakeliui galima nepaprastų gamtos vaizdų ir įspūdingų statinių pamatyti.

„Mūsų laiko“ ekipažas vasaros sezoną atidarė gegužės 29 dieną. Plaukėme nuo Maironių iki Pakalnės kaimo (Raseinių rajone) Dubysos upe – tiesiąja apie 20 km, bet suskaičiavus su vingiais – susidarytų dar daugiau. Tų vingių buvo daug. Rodos, plauki į saulės pusę, o žiūrėk jau ji į nugarą spigina.

Smagiausios maudynės Dubysoje – garantuotos. Smėlėtų pakrančių, natūralių paplūdimių – kone už kiekvieno kampo. Vienas už kitą geresni – tik sustok ir maudykis. Dugnas smėlėtas. Trumpam pasijusite robinzonais. Kas nori pailsėti nuo žmonių, pats tas plaukti baidare darbo dieną. Bent mes antradienį nuo ryto iki maždaug 18 val. nesutikome nė vieno baidarininko. Apskritai nė gyvos dvasios. Žmonių pamatėme tik maršruto pabaigoje. Į pavakarę vietiniai prie upės išėjo pažvejoti, išsimaudyti kartu su vaikais ar šunimis.

Tiesa, civilizacijos požymių radome. Akis badė alkoholinių gėrimų skardinės ir buteliai, įsmeigti į pakrantės smėlį ar šiaip numesti.

Pakeliui bus bent viena patogi salelė, kurioje ir rekomenduojame sustoti ir papusryčiauti ar papietauti. Tam puikiausiai tiks ir žuvies konservai. Garantuojame, kad juos valgydami pirštus laižysite – skanesnio maisto ir prašmatniame restorane negausite.

Vėžinti laumžirgių

Reikia pasakyti, kad plaukėme ne vieni. Juokavome, kad tąkart mes tapom puikia pramoga... laumžirgiams, kurių čia galybė. Visą kelionę po vieną ar kelis vis trumpam nutūpdavo ant skrybėlės, kojų, rankų – žodžiu, juos plukdėme nemokamai. Labai drąsūs, bet pozuoti nemėgstantys – kol išsitraukdavome fotoaparatą, nuskrisdavo.

Prisižiūrėjome ir įvairiausių paukščių. Kuoduotų ančių su ančiukais – kurie pakrantės žolėse taip pasislėpdavo, kad sunku įžiūrėti. Matėme ir garnį, ir ančių, ir gulbių. Juokavome, kad ne vieną porą išskyrėme – viena išsigandusi nuskrenda tolyn, o kitas lieka tupėti. Stebėjome urvinių kregždžių kovas su „neoniniu“ plėšiku paukštuku.

Visos kelionės metu lydėjo tobuli, akį glostantys vaizdai – žydras dangus, jokio debesėlio, o tokiame fone – beržynų, pušynų žaluma, atsispindinti skaidriame vandenyje. Tarsi povandeninis miškas. Ir visa tai paukščių čiulbėjimo fone – nuo gegutės iki lakštingalų.

Maršruto garsenybė

Garantuojame, kad plaukdami šia Dubysos atkarpa prisižiūrėsite įvairiausių tiltų. Nuo taip vadinamų beždžionių iki tokių garsenybių – kaip Lyduvėnų tiltas. Aukščiausią Baltijos šalyse ir ilgiausią Lietuvoje geležinkelio tiltą, nutiestą per Dubysos slėnį Lyduvėnuose, Raseinių rajone, plaukdami upe iš tolo pamatysite. O dar anksčiau išgirsite traukinių vagonų sukeliamą dundesį. Jei pasiseks, nuo vandens stebėsite, kaip 42 metrų aukštyje važiuoja krovininių traukinių vagonai (jie vyksta geležinkelio atkarpa nuo Radviliškio į Pagėgius bei atgal. Keleiviai traukiniai šia atkarpa nevažiuoja, - aut. past.).

Atrodo išties įspūdingai. Beje, šį tiltą planuojama pritaikyti turistams, mat nuo jo atsiveria visas Dubysos slėnis ir Lyduvėnai. Žodžiu, verta plaukti šia Dubysos atkarpa vien dėl Lyduvėnų tilto. Beje, šis 42 metrų aukščio ir 599 metrų ilgio statinys yra net 6 metrais aukštesnis už Labanoro girioje šalia Mindūnų stovintį aukščiausią Lietuvos apžvalgos bokštą. Be to, jis dvigubai ilgesnis už Anykščių medžių lajų taką (jo ilgis – 300 m).

Patarimai

Patariame įsigyti stiprų apsauginį kremą nuo saulės (SPF 50+), kuris būtų atsparus vandeniui. Antraip išsimaudžius teks kiekvieną kartą teptis. Saugokite nuo saulės ne tik veidą, pečius, bet ir kojas.

Būtinai pasiimkite vandens ir negendančių produktų. Tinkamiausi – mėsos ar žuvies konservai.

Prieš išplaukdami, būtinai išsiaiškinkite apie galimas kliūtis upėje – pasidomėkite, ar toje atkarpoje yra akmeningų slenksčių (tokie būna buvusių malūnų vietose) ir kurioje vietoje jie galėtų būti. Ne visiems norisi tokius slenksčius baidarėmis perplaukti.