Į Žaliūkių malūnininko sodybą – susiburti prie vienybės laužo

Į Žaliūkių malūnininko sodybą – susiburti prie vienybės laužo
Šiauliai
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Savaitraštis „Etaplius“

Rudens lygiadienis – po savaitės. Tačiau ne liūdėti dėl ilgėjančių naktų, o atšvęsti kviečia Žaliūkių malūnininko sodyba. Kaip pasakoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė, tądien padėkokime vasarai, sugrąžinkime šilumą į namus ir palinkėkime vieni kitiems vienybės.

Rugsėjo 22 d. 19 val. laukiami visi, neabejingi tautos istorijai ir etninei kultūrai. Jau vienuoliktą kartą Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) bus smagiai paminimas rudens lygiadienis. Šių metų dovana lankytojams – išskirtinio, naujai susikūrusio trio koncertas. „Susibūrimą papuoš „LAV Trio“: Loreta Sungailienė, Aistė Bružaitė ir Vytautas Pilibavičius. Šie atlikėjai žinomi daugeliui tradicinės ir netradicinės muzikos mylėtojų. Šiai progai kolektyvas mūsų troboje atliks programą „Ei, auga, auga“. Ją dedikuoja rudens lygiadieniui ir Baltų vienybės dienai“, – intriguoja Sigita.

Tądien nebus pamiršta tradicija padėkoti už vasaros derlių, sugrąžinti ugnį į namus. Dėkojant už derlių ir prašant laimės ateinantiems metams, bus aukojamas šiaudinis ožys.

Antroji renginio dalis skirta Baltų vienybės dienai. Nespėjusieji į pirmąjį koncertą troboje galės atvykti palydėti saulės, susiburti prie Baltų vienybės sąšaukos laužo. „Linkėsime vieni kitiems vienybės ir parnešime ugnį iš laukų į trobą. Per Kupolines iš krosnies imamos žarijos, lauke kuriamas laužas, o čia atvirkščiai – rudens lygiadienio žarijomis įkursime troboje esančią krosnį, kad šventa ugnis rusentų ir šildytų mus ateinančius metus“, – sako vedėja.

Šventės nuotaiką palaikys folkloro ansambliai „Vieversėlis“ ir „Gasužis“, o su tėveliais atvykę mažieji nestigs veiklos: galės pasisupti, išsikepti piemenų duonos, pažaisti lauke.

Rėmėjos: LR kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

Reklama