Į Vilniaus darželius priimta beveik 7 tūkstančiai vaikų, laukia per 1,4 tūkstančio

Vilnius
S. Žiūros nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui į sostinės darželius, 6,8 tūkst. vaikų tėvai jau pasirašė sutartis, eilėje dar liko laukti daugiau nei 1,4 tūkst., antradienį informavo sostinės savivaldybė.

Kovą paskelbęs priėmimą į darželius, Vilnius išsiuntė 7 893 kvietimus lankyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. 71 proc. vaikų pateko į darželį pagal pirmą prioritetą.

6 817 vaikų tėvai jau pasirašė ugdymo sutartis.

Po pagrindinio priėmimo eilėje liko laukti 1 446 vaikai, iš kurių 241 lanko privačias įstaigas ir gauna savivaldybės skiriamą 120 eurų kompensaciją. Iš laukiančiųjų eilėje 1 172 vaikai deklaruoti Vilniaus mieste, likę 274 vaikai deklaruoti kituose miestuose. 

Taip pat eilėje laukia ir 1 183 vaikai, kurie lanko darželius, tačiau nori juos pakeisti.

Šiuo metu nevalstybinius darželius lanko  7 532 vaikai.100 eurų kompensaciją gauna šeši vaikai, ugdomi namuose.

„Pastaraisiais metais laukiančiųjų eilė į darželius po pagrindinio priėmimo mažėja. Per ilgus metus susiformavusią problemą sprendžiame srautų perskirstymu, kryptinga ir planinga darželių tinklo plėtra naujuose kvartaluose, kur darželių koncentracija mažesnė – jau laukia darželių statybos Pašilaičiuose, Pilaitėje, Perkūnkiemyje, Balsiuose, Šnipiškėse. Plėsdami infrastruktūrą lygiagrečiai tobuliname ugdymo kokybę ir vadovų vadybines kompetencijas“, – sako mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

2022-aisiais iki metų pabaigos  į Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas priskirta 11 tūkst. 115 vaikų.

Apie 80 proc. jų pateko į pirmuoju prioritetu tėvų pasirinktus darželius. 1658 vaikai laukė eilėje į norimus darželius.

478 laukiantys eilėje vaikai lankė privačius darželius ir gavo savivaldybės skiriamą 100 eurų kompensaciją.

Iš viso 100 eurų kompensaciją gavo 7 205 vaikai, lankantys privačius darželius. Taip pat 100 eurų kompensaciją gavo 15 vaikų, ugdomų šeimoje. 

Sostinėje yra 125 lopšeliai-darželiai, 12 darželių-mokyklų bei 28 bendrojo ugdymo mokyklose veikia ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės.

Savivaldybė informuoja, kad šiuo metu vyksta 6 naujų darželių projektavimo ir statybos darbai Pašilaičiuose (Žemynos g. 2C), Pilaitėje (Pajautos g. 7 ir Tolminkiemio g. 11A), Perkūnkiemyje (Bieliūnų g. 5/9), Balsiuose (Aušrinės g. 10A), Šnipiškėse (Kernavės g. 82), Jeruzalėje (Braškių g.).

Naujos įstaigos Pašilaičiuose, Pilaitėje ir Perkūnkiemyje duris turėtų atverti iki 2025 metų, likusias planuojama pastatyti iki 2026 metų.