Į Ukmergę atvykę Seimo nariai domėjosi švietimo klausimais  

0001_dsc04850_1709641644
Ukmergė
Daiva Zimblienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Kovo 4 dieną Ukmergėje lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo nariai Vilija Targamadzė ir Algirdas Stončaitis.

Parlamentarai pirmiausia susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto bendruomene, o vėliau – ir su Savivaldybės vadovais, administracijos darbuotojais bei rajono ugdymo įstaigų atstovais.

Kalbėta apie švietimą: įtraukųjį ugdymą, mokyklų tinklo pertvarką, mokytojų stygių ir šios problemos sprendimo būdus.

„Kadangi netrukus prasidės pavasario sesija, joje tikrai su švietimu susiję klausimai bus keliami ir pataisos – vienokios ar kitokios - bus svarstomos. Tikrai girdime ir suprantame tas problemas. Kad yra blogai, tą mes visi žinome. Bet ką daryti, kad būtų geriau?“ – kalbėjo A. Stončaitis.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas savo pranešimą „Kai tos sąlygos (į)kvepia“  pristatė „sportiniu“ principu – nurodydamas konkrečius skaičius ir vietas, kokias Ukmergės švietimas užima visos šalies kontekste.

Rajono bendrojo ugdymo įstaigose šiuo metu mokosi 3500 mokinių, 1500 priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų, dirba 610 mokytojų, kurių amžiaus vidurkis 52 metai, nemokamą maitinimą gauna apie 1700 vaikų, 1020 teikiama pavežėjmo paslauga į/iš ugdymo įstaigą/os, „Ryto“ ugdymo centre ugdomas  91, o bendrosios paskirties įstaigose 177 didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymo poreikių mokiniai.

Savivaldybių gerovės indekse tarp visų panašaus dydžio šalies savivaldybių (tokių yra apie 34) Ukmergės rajono savivaldybė pagal bendrą švietimo kokybę užima gana aukštą – 9-ąją vietą, o pagal naujai komplektuojamų priešmokyklinio ugdymo grupių, kuriose yra ne daugiau kaip 20 mokinių, dalį bei naujai komplektuojamų bendrojo ugdymo mokyklų bendrosios paskirties 1 klasių komplektų, kuriuose yra ne daugiau kaip 24 mokiniai, dalį – 1-ąją vietą, pagal ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme dalyvaujančių 3-5 metų vaikų dalį paskirta 6-oji vieta, pagal švietimo pagalbą gaunančių mokinių dalį – 8-oji vieta.

Ukmergė visada žinojo, kur eina. Ji kartu su visais eina, o kartais ir šokuoja koja kojon bei turi kryptį – į pilietišką, įvairų, saugų, kokybišką, šiuolaikišką ir draugišką Ukmergės švietimą“, - teigė V. Kalinas.

V. Targamadzė savo pranešimą „Švietimas: kur link ar aplink“ pradėjo nuo šypsenėlės, su kuria puošiantį ženklą išvydo vos tik įvažiavusi į Ukmergę.

„Šypsenėlė atsirado dar 1648 metais. Robert‘as Herrick/as savo poemoje „Į sėkmę“ rašė: „Nugriauk mane ir aš sėdėsiu ant savo griuvėsių (vis dar besišypsodamas)“. Iš čia yra viena pamoka – nepamirškime, kas buvo seniau. Kokie metodai, kokia gera patirtis. Būkime subalansuoti savo pedagoginėje veikloje“, - linkėjo V. Targamadzė.