PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Liepos 15 d. 13:46

I. Trinkūnaitės ir Vyriausybės byla bus nevieša, teismas laukia šalių atsiliepimų

Lietuva

Foxpay. Karolinos Gudžiūnienės (ELTA) nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: ELTA


309501

Regionų administracinis teismas nevieša pripažino bylą, kurioje finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkė Ieva Trinkūnaitė ginčija vyriausybinės komisijos sprendimą pripažinti ją neatitinkančią nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Nevieša byla pripažinta šalių prašymu, Eltą informavo teismo atstovė Sigita Gamulėnienė.

Pasak atstovės, teismas liepos 12 dienos nutartimi priėmė pareiškėjos I. Trinkūnaitės skundą, kuriuo prašoma panaikinti Vyriausybės birželio 5 dienos nutarimą ir Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos gegužės 16 dienos išvadą, nustatytas terminas atsiliepimams pateikti, tai turės būti padaryta iki rugpjūčio 9 dienos.

Teismo posėdis dar nėra paskirtas.

I. Trinkūnaitė tikina, kad Vyriausybės komisijos išvadoje trūksta konkrečių faktų, kurie įrodytų, jog verslininkė iš tiesų neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

„Komisijos išvadoje nekonkretizuoti teiginiai, jog aš „trukdžiau Lietuvos Banko atliekamą patikrinimą“ yra neatitinkantys tikrovės. Aš bendradarbiavau ir iki šiol geranoriškai bendradarbiauju su visomis valstybės institucijomis“, – pranešime teigė I. Trinkūnaitė.

„Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvadoje nėra absoliučiai jokių duomenų, susijusių tiesiogiai su mano asmeniu, kurie liudytų apie mano keliamą grėsmę nacionaliniam saugumui. Aš neturiu jokių kitų didinančių riziką ar keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui ryšių su užsienio valstybių institucijomis ar tų valstybių fiziniais arba juridiniais asmenimis“, – teigia „Foxpay“ akcininkė.

Anot I. Trinkūnaitės, jai artimo asmens Vilhelmo Germano prieš daugiau nei dešimtmetį padarytos nusikalstamos veikos, kurių didžiajai daliai teistumas jau yra išnykęs, savaime nesąlygoja I. Trinkūnaitės neatitikimo nacionalinio saugumo interesams.

„V. Germanas, mano žiniomis, nėra jokio oficialaus tyrimo Lietuvos Respublikoje ar kitose jurisdikcijose objektas. Į jo užklausą Valstybės saugumo departamentui atsakymas nėra gautas. V. Germanas nieko bendro neturėjo ir neturi su UAB „Foxpay“ valdymu. Tad su V. Germanu susijusios aplinkybės vertinimas mano atitikimo nacionalinio saugumo interesams išvados atveju labai stebina, juolab, kad ligšiolinė praktika Lietuvoje buvo visai kitokia“, – skunde teigia I. Trinkūnaitė.

ELTA primena, kad viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

„Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje – pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

Be to, buvo nustatyta, kad I. Trinkūnaitė tinkamai nebendradarbiauja su „Foxpay“ patikrinimą atliekančiu Lietuvos banku bei jam meluoja ir aktyviai trukdo jo veiksmams.

Tuo metu naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.