Į teisiamųjų suolą sės du jauni vyrai, kaltinami kauniečio prekeivio nužudymu

Kaunas
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kauno apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota byla, kurioje du jauni vyrai kaltinami nužudymu veikiant bendrininkų grupėje. Manoma, kad kaltinamieji buvo iš anksto suplanavę kaunietį apiplėšti, tačiau užpuolę nužudė, praneša prokuratūra.

Prokuratūra primena, kad pusamžis vyras buvo nužudytas šių metų sausį. Jo kūnas su smurto žymėmis rastas Kaune, negyvenamo namo kieme. Vyro automobilis rastas apdaužytas miške.

Kriminalistai netrukus nustatė įtariamuosius – 27 metų ir 23 metų anksčiau teistus asmenis. Tyrimo duomenimis, kaltinamieji iš anksto suplanavo apiplėšti vyrą, užsiimantį prekyba naudotais daiktais. Į negyvenamą namą auką jie įviliojo pasiūlę įsigyti naudotų įrankių. Ten nuvykęs nieko neįtariantis vyras buvo užpultas ir nužudytas.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro V. Gatavecko, aukos kišenėse kaltinamieji rado vos kelis šimtus eurų, nors tikėjosi, kad jis turės daugiau pinigų. Palikę nužudytąjį nusikaltimo vietoje, jo automobiliu kaltinamieji važinėjosi po miškus, kol sudaužė, vėliau nesėkmingai bandė patekti į aukai priklausančius garažus.

Baudžiamasis kodeksas už nužudymą iš savanaudiškų paskatų numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba iki gyvos galvos, informuoja prokuartūra.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.