PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 28 d. 12:30

Į susitikimą su G. Nausėda atvyko vadovavimą TS-LKD laikinai perimanti R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

Lietuva

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė / Dainius Labutis/ELTA

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


326296

Šalies vadovui Gitanui Nausėdai pradėjus susitikimus su mandatus būsimame parlamente iškovojusių partijų lyderiais, į Prezidentūrą atvyko laikinai vadovavimą Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) perimanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė.

Apie tai, jog prezidentas ketina susitikti su partijų, patekusių į Seimą, pirmininkais, šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas užsiminė dar sekmadienio vakarą – apsilankęs Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) štabe.

Po konservatoriams nesėkmingo antrojo Seimo rinkimų turo iš pareigų atsistatydino TS-LKD pirmininkas Gabrielius Lansbergis. Politikas taip pat tikina atsisakysiąs ir su partijos sąrašu iškovoto Seimo nario mandato.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.

Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.

Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.