PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Kovo 26 d. 08:29

Į ŠU alumnų asociacijos organizuotus renginius plūdo minios

Šiauliai

Justino Latvėno nuotr.

Milda MikalonytėŠaltinis: Etaplius.lt


32552

„Seniai mačiau tiek žmonių, žengiančių į ŠU...“, „Po tokių paskaitų ir žmonių atsidavimo ir gyvenimas prašviesėja. Ačiū“ – taip Šiaulių universiteto alumnų asociacijos facebook paskyroje rašė kovo 19–22 d. organizuoto nemokamo viešų paskaitų ciklo „Ateik. Išgirsk. Tobulėk"“ dalyvės.

Per keturis šio renginio vakarus į paskaitas pasisemti išminties ir gurkštelti įkvėpimo iš viso susirinko daugiau kaip 500 žmonių.


Foto galerija:

1.jpg
3.jpg
4.jpg
7.jpg
d2.jpg
img-6339.jpg
img-6376.jpg
img-6392.jpg

Pirmąją dieną savo žiniomis paskaitoje „Pasaka apie kūrybingumą“ dalinosi neformaliojo ugdymo specialistas, VšĮ „Eduplius“ įkūrėjas ir vadovas Roman Šarpanov. Lektorius jau nuo pat pirmų akimirkų paskaitą pradėjo kūrybingai ir įtraukiančiai, susirinkusiųjų paprašęs sugalvoti kuo daugiau būdų, kaip panaudoti elektros lemputę. Vėliau pranešėjas pakvietė susipažinti su šalia sėdinčiais žmonėmis, juos pavaizduoti popieriaus lape, padėti išspręsti jų asmeninę problemą kūrybiškai, sukurti savo istoriją iš šešių žodžių ir ja pasidalinti su naujuoju pažįstamu, įveikti 30 apskirtimų iššūkį ir t.t. Pasakodamas apie save, lektorius teigė, kad aistra norimai veiklai – tai pagrindinis variklis, kuris skatina kurti ir tobulėti. Nors vaikystėje jis negalvojo, kad gali būti kūrybingas, tačiau įsitraukęs į įvairius projektus, padirbėjęs verslo bei lyderystės srityje, suprato, kad kūrybingumas – tai kompetencija, kuri yra ugdoma ir kiekvienas tai gali padaryti. Roman teigė, kad žmogus net pats nežino, koks jis yra kūrybingas ir įvairios veiklos bei tam tikra erdvė gali padėti asmenybei savo kūrybiškumą atrasti.

Marius Jansonas

Antroji paskaita sukvietė visus, besidominčius finansais. Pirmasis Lietuvoje nepriklausomas paskolų ekspertas, Finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidentas Marius Jansonas dalinosi praktiniais patarimais „Kaip blogas paskolas paversti gera investicija?“. Paskaitoje lektorius papasakojo kaip pradėti sėkmingiau valdyti savo finansus, supažindino, kokios yra geros ir blogos paskolos. Marius patarė imant būsto paskolą ją paversti „gera“ paskola, perkant būstą patrauklioje gyvenamojoje vietoje, kad jo kaina ateityje kiltų. Taip pat minėjo, jog geros paskolos – tai paskolos mokslui ar verslui ir rekomendavo pirmiausia investuoti pinigus į save (žinias, naujas kompetensijas), iš anksto planuoti pinigus pensijai ir vaikų išlaikymui, mokslams.

Trečiadienio vakarą motyvuojančią paskaitą pravedė Aikido, Jogos, meditacijos instruktorius Rokas Leonavičius. Pasak lektoriaus, kiekvienas žmogus nori būti savo gyvenimo herojus, todėl jei norime eiti link savo pašaukimo, turime nebijoti užsiimti mėgstama veikla. Kuo daugiau pasinersime į savo mėgstamą veiklą, tuo didesnę savo pašaukimo perspektyvą matysime. Kaip Rokas Leonavičius teigė, kiekvieno žmogaus pašaukimas yra unikalus dalykas, pašaukimo keliu eiti yra sudėtinga, tai užima daug laiko ir reikalauja didelių pastangų. „Jeigu norite pasiekti savo svajonių, pripraskite prie diskomforto. Jeigu norite, kad pasisektų, nebijokite klysti, nebijokite kritikos“, – kalbėjo lektorius. Visos paskaitos metu Rokas Leonavičius akcentavo, kad dažnai žmonės iššvaisto savo gyvenimą, darydami, tai kas jiems nepatinka, nebejaučia aistros gyventi, tad jo patarimas ir palinkėjimas – savo mėgstamą veiklą paversti darbu, juk dirbti teks didžiąją gyvenimo dalį.

ŠU alumnai

Paskutinę renginių ciklo dieną, ketvirtadienį, sausakimšoje salėje susirinkusieji laukė patirtinių mokymų trenerės, praktikės bei sertifikuotos koučerės, konferencijų „Login“, „Pardavimų formulė“, EuReCa“ pranešėjos Giedrės Urmulevičiūtės receptų, kaip suvaldyti savo laiką. Paskaitą „Laiko planavimas: kaip efektyviai darbus pradėti, kaip tęsti ar kaip neplanuoti visai?“ lektorė pradėjo trimis pagrindiniais klausimais, susijusiais su laiko planavimu, kuriuos reikia užduoti sau: „ko aš iš tiesų noriu?“, „kaip geriausiai galiu panaudoti savo laiką dabar?“, „kokia veikla man yra vertingiausia?“. Šiuos klausimus lektorė akcentavo visos paskaitos metu, nes tai yra pagrindas, norint tikslingai susiplanuoti laiką. Giedrė, pasakodama apie laiko planavimo problemas, teigė, kad kiekvienas žmogus turi du pasirinkimus – dejuoti, skųstis ar ieškoti sprendimų – ir viskas priklauso tik nuo paties žmogaus pasirinkimo.. Lektorė paskaitos metu taip pat pasidalino „7 žingsniais“, kurie padeda tinkamai susiplanuoti ne tik laiką, bet ir savo asmeninius ar profesinius tikslus. Lektorė, baigdama paskaitą, akcentavo, kad niekas nežino kiek kiekvienam yra skirta laiko, tad reikia džiaugtis kiekviena akimirka, užsiimti mėgstama veikla ir stengtis, kad kiekviena sekundė nenueitų veltui.

Šiaulių universiteto alumnų asociacijos renginys, organizuojamas tradiciškai kiekvieną pavasarį, sutraukia vis daugiau žmonių. Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems, prisidėjusiems prie sėkmingo šio paskaitų ciklo įgyvendinimo: profesionaliems lektoriams, Šiaulių universiteto bibliotekai, Šiaulių universiteto Tęstinių ir nuotolinių studijų institutui, „Šiaulių naujienoms“, žiniasklaidos grupei „Etaplius“, projektui „Turtinga Moteris“, AB „Naujoji rūta“, UAB „Adiada“, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, Dėkingumo Žurnalui, vaistinei „Valerijonas“, UAB „Automatizavimo Sprendimai“, UAB „Mokomukas“, reklamos kūrimo ir gamybos centrui „Greita reklama“, koučingo specialistei Živilei Nagliūtei, fotografui Justinui Latvėnui.