I. Skuodienė ketina susitikti su R. Požėla: aptars vaiko teisių apsaugos specialistų bendradarbiavimą su pareigūnais

64be406ec577220230724igphoto0200
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Augustė Lyberytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė Ilma Skuodienė penktadienį ketina susitikti su policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Pasak jos, siekiant gerinti tarnybos darbą, bus aptartos bendradarbiavimo su policijos pareigūnais galimybės.

„Visiškai neneigiu, kad reikia ir toliau kelti kompetencijas. 2024 m. ypatingą dėmesį skirsime traumuojančioms situacijoms – vaiko perkėlimui, saugios aplinkos užtikrinimui krizinėse situacijose“, – Seime atsakinėdama į parlamentarų klausimus sakė I. Skuodienė.

„Jau šį penktadienį susitiksiu su generaliniu komisaru. Aptarsime bendradarbiavimą su policija ir komandinį darbą perkėlimo metu. Visus šiuos akcentus susidedame. Tik labai prašau atkreipti dėmesį, kad per šiuos penkerius metus pavyko padaryti ir labai teigiamų dalykų“, – kalbėjo ji.

ELTA primena, kad pastaruoju metu viešojoje erdvėje paplitus vaizdo įrašui, kuriame matomas jėga iš mamos paimamas vaikas, Seime inicijuota diskusija dėl susiklosčiusios situacijos. Pasisakyti pakviestos Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė ir Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Socialiniuose tinkluose paplitusiame vaizdo įraše matoma, kaip vaiko teisių apsaugos darbuotojai iš mamos paima vaiką. Vaikas, plėšiamas iš mamos glėbio, verkė ir rėkė „ne“, „mamyte“, „gelbėkit“, „paleiskit“. Darbuotojai vaiką ramino, teigdami, kad „tavo mamytė niekur nedingo“.

Mama prašė pareigūnų ir vaiko teisių apsaugos darbuotojų neimti jos vaiko.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė dėl atvejo pradėjo tyrimą.

Tuo metu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė I. Skuodienė teigė, jog vaizdo įraše užfiksuotas momentas yra tik dalis institucijų darbo su šeima proceso. Vėliau portalui lrt.lt tarnybos vadovė akcentavo, kad nuo 2018-ųjų tarnybos iš viso gavo 46 pranešimus apie galimus šio vaiko teisių pažeidimus. I. Skuodienė taip pat nurodė, jog mama su vaiku slapstėsi ir nevykdė teismo sprendimo.

Nepaisant institucijų vadovų paaiškinimų, situacija susilaukė įvairių politikų reakcijų. Bene pirmasis tarnybų darbą viešai sukritikavo prezidentas Gitanas Nausėda, pabrėždamas, kad tarnybos savo veiksmais neturėtų vaikui kelti traumuojančios patirties.

Visgi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė, konservatorė Monika Navickienė užstojo tarnybas ir nesutiko su šalies vadovo kritika. Pasak jos, prezidento komentarai apie situaciją yra „oportunizmas“.

Tuo metu abejonių dėl savo kaip institucijos vadovės darbo susilaukusi I. Skuodienė trečiadienį viešai pareiškė, kad, jei reikės, nebijo prisiimti atsakomybės dėl situacijos.