I. Šimonytė susitiko su Latvijos ir Estijos Vyriausybių vadovais: aptartas pasirengimas NATO viršūnių susitikimui, parama Ukrainai

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį Taline, Estijoje, dalyvavo Baltijos Ministrų Tarybos formato Ministrų Pirmininkų susitikime su Estijos ir Latvijos Vyriausybių vadovais Kaja Kallas ir Krišjaniu Kariniu, o taip pat visų trijų Baltijos valstybių energetikos ministrais, praneša Vyriausybė.

„Ukraina ne kartą įrodė ja abejojusiems savo stiprybę mūšio lauke ir tautos ryžtą priešintis brutaliai Rusijos agresijai. Mūsų ir visų bendraminčių Ukrainos draugų demokratiniame pasaulyje užduotis yra nenustoti pasitikėti Ukraina, toliau ją remti ir šią paramą stiprinti, visų pirma – reikalinga karine ginkluote. Nes tvari taika Europoje nebus pasiekta be Ukrainos pergalės ir teisingumo įgyvendinimo – atsakomybės už Rusijos agresijos ir karto nusikaltimus“, – po Ministrų Pirmininkų susitikimo žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Kaip pažymima Vyriausybės pranešime, tarptautinių sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai plėtra ir tinkamas esamų sankcijų įgyvendinimas yra svarbi sąlyga silpninant Rusijos galimybes tęsti karą, pažymėjo Baltijos valstybių premjerai. Siekiant kuo efektyviau užkardyti sankcijų apėjimą, svarbi ir regiono šalių koordinacija.

Susitikime I. Šimonytė, K. Kallas ir K. Karinis taip pat aptarė pasirengimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, šalių bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje – Rusijai nusiteikus ilgalaikei konfrontacijai su NATO, aljanso rytų flango stiprinimas yra Baltijos valstybes vienijantis esminis interesas, informuoja Vyriausybė.