I. Šimonytė: savo pasirinkimais ir veiksmais kasdien turime kovoti už žmogiškumą

rodyti
Lietuva
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį dalyvavo „Atminties kelio“ eisenoje ir Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje Panerių memoriale, praneša Vyriausybė.

„Panerių miškas, kažkada garsėjęs gamtos grožiu, Antrojo pasaulinio karo metu tapo milžiniškos tragedijos vieta. Čia vyko genocido siaubas, kai neapykantos ir netolerancijos jėgos žiauriai atėmė tūkstančius nekaltų gyvybių – žydų, lenkų, romų ir kitų tautybių žmonių“, – kalboje Paneriuose sakė premjerė.
 
„Prisiminkime tuos, kurie čia žuvo, kurių viltys ir svajonės prarastos visiems laikams ir siekiai užgeso per anksti. Taip pat prisiminkime drąsą tų, kurie rizikavo viskuo, kad padėtų savo kaimynams, nepaisydami mūsų žemę užgriuvusios tamsos“, – ragino I. Šimonytė.
 
Vyriausybės vadovė atidavė pagarbą ir išgyvenusiems Holokaustą, kurie visą likusį gyvenimą nešiojo siaubingų prisiminimų svorį ir išbandymų randus.
 
„Jų stiprybė ir atsparumas liudija ištvermingą žmogaus dvasią. Jų istorijos primena mums, koks svarbus yra atsparumas, viltis ir nepalaužiama valia atsitiesti“, – kalbėjo premjerė.
 
„Tai ypač aktualu dabar, nes žiaurius, istoriją kartojančius sprendimus priima Ukrainos žmones žudantis, siaubingą karą prieš nekaltus žmones, prieš Vakarus pradėjęs Putinas. Tai skaudus signalas, kad negalime prarasti budrumo ir turime kasdien savo pasirinkimais, veiksmais ir žodžiais kovoti už žmogiškumą“, – pridūrė I. Šimonytė.
 
Lietuvos žydų genocido atminimo diena Lietuvoje kasmet minima rugsėjo 23-ąją.
 
Šiomis rugsėjo dienomis taip pat sukanka 80 metų nuo Vilniaus geto likvidavimo. Didžioji dalis gete kalintų žydų nužudyta Panerių miške, išplatintame pranešime primena Vyriausybė.