I. Šimonytė ragino nebijoti kitokių žmonių Lietuvoje, bet taip pat – iš to nekurti ekonominių strategijų

Vilnius
Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Irmantas Gelūnas/BNS/Fotobankas.lt
Miglė Valionytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Jei Lietuvoje bus daugiau kitokių žmonių – Lietuvai nieko neatsitiks, dalyvaudama Knygų mugėje vykusios Mato Maldeikio knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatyme teigė premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau ministrė pirmininkė taip pat pabrėžė, kad padidėjus kitataučių skaičiui, nereikėtų bandyti iš to kurti ekonominių strategijų.

„Sakyčiau, kad nereikia bijoti kitokių žmonių, kitos lyties žmonių, tikrai manau, kad Lietuvai nieko neatsitiks, jeigu jų bus daugiau, bet kita vertus, nereikia iš to kurti ekonominės strategijos“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Premjerė taip pat teigė, kad nors Lietuva, jos požiūriu, dabar yra vieningiausia imigracijos klausimu, nenoriai įsileidžia kitataučius.
„Grįžtant prie imigracijos klausimo, man atrodo, kad mūsų valstybė niekada nebuvo tokia vienalytė tuo požiūriu, kokia yra dabar. Patiko mums ar nepatiko, anksčiau gal labiau nepatiko, kai buvo daugiau rusų kalbos ir daugiau žmonių, kurie nematė reikalo mokytis lietuvių kalbos ir turėjo savo savitą požiūrį kas yra Lietuva, bet dabar mes labai kažkaip nenorim ir nelabai įsileidžiam žmones, kurie yra kitokie negu mes, net jeigu jie yra iš kažkokių šalių, kurios mums yra mažų mažiausiai neutralios“, – sakė premjerė.
I. Šimonytės teigimu, kitos tautybės gyventojų įsileidimas į Lietuvą turėtų naudos ir Lietuvos gyventojams.
„Man atrodo, kad įvairovė ir daugiau įvairių žmonių yra gerai pačiai visuomenei, kad ji neužsivirtų įsitikinime, kad mes vieni esame tokie faini ir teisingi, ir jokių kitų tokių teisingų ir gerų nebūna“, – tikino ji.
Kalbėdama apie plataus masto imigraciją, premjerė pabrėžė, kad tai jokiu būdu neturėtų tapti ekonomikos problemų sprendimo būdu.
 „Jeigu mes kalbėtume apie plataus masto imigracija, kas jau yra ekonomikos problemų sprendimas. Kaip išlaikyti žemus darbo jėgos kaštus? Tai vietoje robotizacijos atsivežti žmonių, kurie sutinka dirbti už pigesnę alga – tai jau yra didelė problema. Tai visų pirma yra ne strategija, taktinis sprendimas gali būti, bet ne strategija. Antras dalykas, nuoširdžiai pasakysiu, nežinau nei vienos šalies, kurioje plataus masto imigracijos politika būtų pasiteisinusi“, – pristatymo metu kalbėjo I. Šimonytė.