I. Šimonytė: Putinas greičiausiai tęs sekinančio karo strategiją

rodyti
Lietuva
ELTA nuotr.
Irtautė Gutauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ir toliau sieks sekinti Ukrainą tol, kol karas ims varginti ukrainiečiams padedančias valstybes.

„Kol kas atrodo, kad strategija iš Putino pusės bus sekinantis karas, tiesiog sekinti tiek, kiek gali“, – šeštadienį vykstančiame diskusijų festivalyje „Būtent!“ kalbėjo premjerė.

Premjerė pažymėjo, kad šia sekinimo strategija bus veikiausiai bandoma neigiamai paveikti Ukrainai tiekiamos paramos tempus ir mąstą.

„Paskui ateis politinės partijos, kurios išvis nerems Ukrainos. Ir aš matau šitą pavojų kaip gana realų“, – akcentavo I. Šimonytė.

ELTA primena, kad Ukrainos kariuomenė birželio pradžioje pradėjo kontrpuolimą.Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba praėjusią savaitę interviu naujienų agentūrai AFP patikino, kad jo šalies kariai išvaduos visas Rusijos pajėgų okupuotas teritorijas.

Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Oleksijus Makejevas mano, kad Vakarų partnerių neryžtinga karinė parama yra viena iš priežasčių, dėl kurių Ukrainai kyla sunkumų vykdant kontrpuolimą.

Kyjive lankęsis prezidentas Gitanas Nausėda optimistiškai įvertino Ukrainos pradėtą kontrpuolimą ir perspektyvas atsiimti Rusijos okupuotas teritorijas.