PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Lapkričio 4 d. 16:51

I. Šimonytė: noriu tikėtis, kad iki pirmojo naujo Seimo posėdžio galimą Ministrų Kabinetą turėsime

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


152930

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo lyderė ir kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė tikina, kad susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda galimos ministrų kandidatūros nebuvo aptartos. Visgi TS-LKD sąrašo lyderė viliasi, kad iki ateinantį penktadienį vyksiančio pirmojo naujo Seimo posėdžio preliminarios ministrų kandidatūros jau bus aiškios.

„Esu sakius, kad norėčiau tikėtis, kad iki naujo Seimo susirinkimo mes be vienos kitos pavardės, bet daugiau mažiau galimą Ministrų Kabinetą turėsime, bet, žinoma, tai būtų tik preliminarus įsivaizdavimas, nes po to dar laukia daug balsavimų ir kitų sprendimų“, – žurnalistams po susitikimo su prezidentu teigė I. Šimonytė.

Visgi TS-LKD sąrašo lyderė teigia, kad kol kas galimos ministrų kandidatūros su prezidentu nebuvo aptartos.

„Kol kas mes apie kandidatūras nekalbėjome, mes kalbėjome apie bendrą situaciją derybose ir kaip galėtų atrodyti procesas toliau“, – sakė ji.

I. Šimonytė taip pat patikino, kad susitikimo metu šalies vadovas neišsakė lūkesčio dėl greitesnės derybų baigties, visgi politikė akcentavo, kad jos pačios asmeninis tikslas – pasiekti, kad derybos ilgai neužtruktų.

„Turbūt derybos prasitęs artimiausiomis dienomis, galbūt rytoj ir matysime, ar jau galime pasirašyti sutartį ir eiti Vyriausybės programos rengti, ar dar reikia kažkokių papildomų diskusijų“, – teigė politikė.

I. Šimontė teigia, kad antradienį vykusiose koalicijos derybose partijos nediskutavo dėl daugiausiai nesutarimų keliančių nuostatų. Politikės teigimu, daugiausiai diskusijų kilo dėl to, kaip turėtų koalicijos sutartyje atsispindėti principai, dėl kurių partijos sutaria.

„Yra tokie klausimai, kurie yra politiniai, galbūt pasaulėžiūriniai, kai kurie žmonės sako, kad vertybiniai, kur akivaizdu, kad nėra vieningo sutarimo, bet kažkam tie klausimai yra išskirtinai svarbūs. Tai tiesiog diskutavome, kaip tą klausimų sąrašą tiksliai apsibrėžti ir kokie yra šalių įsipareigojimai dėl tų klausimų tolesnės eigos ir kokie sprendimai turi būti palikti įtraukti ar neįtraukti į Vyriausybės programą“, – akcentavo I. Šimonytė.

Politikės teigimu, konservatorių pateikti siūlymai buvo tik labai stambūs, labai principiniai ir labai esminiai, tuo metu Liberalų sąjūdžio siūlymai užėmė 5–6 lapus. I. Šimonytės teigimu, Laisvės partija savo pasiūlymų grupes išskyrė į dvi dalis: esminius siūlymus ir svarbesnes nuostatas iš partijos programos.

ELTA