I. Šimonytė neslepia turinti klausimų dėl socialdemokratų paramos Nausėdai prezidento rinkimuose

20240129slis4568
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Premjerė Ingrida Šimonytė neslepia, kad jai kyla klausimų dėl opozicijai priklausančių socialdemokratų sprendimo vyksiančiuose prezidento rinkimuose remti dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą. Visgi, svarsto ji, su vertybėmis mažai suderinami sprendimai yra politinių partijų pasirinkimas.

„Politinių partijų pasirinkimas yra jų pasirinkimas, jos turėtų ir labiausiai aiškintis šiuos pasirinkimus. Man gali visokių klausimų kilti apie vertybes ir įsitikinimus bei derme su tuo, kas yra klasikinė socialdemokratija. Bet tai yra mano nuomonė, kurią aš sau ir pasiliksiu“, – žurnalistams pirmadienį sakė I. Šimonytė.

Savaitgalį Lietuvos socialdemokratų partija išreiškė paramą dabartinio šalies vadovo kandidatūrai artėjančiuose prezidento rinkimuose. Dėl šalies vadovo posto rinkimuose varžysis ir premjerė I. Šimonytė. Ją iškėlė valdančioji konservatorių partija.

Prezidentūra teigia, kad socialdemokratų sprendimas artėjančiuose prezidento rinkimuose paremti dabartinį prezidentą G. Nausėdą yra į valstybės ateitį orientuotas sprendimas.

„Tai svarbus, į valstybės ir jos žmonių ateitį orientuotas sprendimas, akivaizdžiai parodantis, kad Lietuvoje yra stiprių politinių jėgų, kurios renkasi bendradarbiavimą, o ne konfrontaciją, konstruktyvią sprendimų paiešką, o ne konkuravimą vardan konkuravimo“, – rašoma Prezidento komunikacijos grupės atsakyme Eltai.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.