I. Šimonytė: J. Trudeau pranešė apie Vilniuje atidaromą Kanados ambasadą

Lietuva
Ministrės Pirmininkės I. Šimonytės susitikimas su Kanados premjeru J. Trudeau. ELTA / Andrius Ufartas
Gytis Pankūnas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Premjerė Ingrida Šimonytė pranešė, kad Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau dvišaliame susitikime patvirtino apie Kanados ambasados atidarymą Vilniuje.

„Šiam susitikime ministras pirmininkas (J. Trudeau – ELTA) pranešė apie atidaromą ar jau veikiančią nuo šiandien Kanados ambasadą Vilniuje“, – pirmadienio vakarą žurnalistams Vilniuje pranešė I. Šimonytė.
 
„Tikrai labai džiaugiamės šituo Kanados Vyriausybės sprendimu. Esu tikra, kad ambasados buvimas Vilniuje atvers naujas galimybes toliau stiprinti ryšius tarp mūsų valstybių ir plėsti dvišalią darbotvarkę tarp mūsų šalių“, – pridūrė premjerė.
 
I. Šimonytė po susitikimo su Kanados ministru pirmininku J. Trudeau pažymėjo, kad Kanada niekada nepripažino Lietuvos aneksijos.
 
„Ši Kanados laikysena yra dar vienas įrodymas, koks svarbus yra vertybinis užsienio politikos pagrindas, kuris šiandien tvirtai jungia mūsų tautas“, – pažymėjo I. Šimonytė.
 
Ji džiaugėsi Lietuvos ir Kanados bendradarbiavimo ekonomikos srityje.
 
„Susitikimo metu padėkojau kolegai premjerui ir Kanadai už labai svarbų indėlį, stiprinant Baltijos regiono saugumą, vadovavimą NATO „EFP“ Latvijoje, karių siuntimą į NATO pajėgų integravimo vienetą Vilniuje, taip pat pasveikinau Kanados planus reikšmingai plėsti pajėgų buvimą Latvijoje“, – kalbėjo I. Šimonytė.