PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 10 d. 10:59

I. Šimonytė atsakė protestuojantiems prieš COVID-19 ribojimus: daugiau nei 50 proc. pasiskiepijusių irgi yra tautos dalis

Vilnius

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


184204

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė prie Seimo susirinkusiems prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus COVID-19 imuniteto neturintiems gyventojams protestuojantiems asmenims atkirto, kad daugiau nei 50 proc. pasirinkusių pasiskiepyti asmenų taip pat yra tautos dalis, galinti turėti savo reikalavimus.

„Didelė dalis žmonių čia kalba tautos vardu, bet aš noriu atkreipti dėmesį, kad daugiau nei 50 proc. visų Lietuvos žmonių, tai apie 60 proc. žmonių, turinčių balso teisę, yra pasiskiepiję bent viena skiepo doze. Tai tie žmonės taip pat yra tauta“, – antradienį Seime atsakinėdama į žurnalistų klausimus sakė I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad Ministrų Kabineto siekis dabar yra apsaugoti sveikatos apsaugos sistemą bei išvengti griežto karantino visiems gyventojams.

„Vyriausybės pareiga yra apsaugoti sveikatos sistemą. Vyriausybė tikrai nori išvengt tokių karantinų, kurie buvo praėjusiais metais“, – tvirtino ji.

I. Šimonytė taip pat akcentavo vakcinų teikiamą naudą apsisaugant nuo koronaviruso.

„Vakar mirė dar du žmonės. Iš keliolikos žmonių, kurie mirė per rugpjūčio mėnesį, paskiepytas buvo tik vienas (tik viena doze). Žmonės gula į ligoninę dešimtimis kiekvieną dieną, po 30–40 žmonių naujai reikia tiekti deguonį, kad jie galėtų kvėpuoti. 88 proc. iš tų, kurie gula į ligonines nuo pat birželio pradžios, yra žmonės, neskiepyti nė viena doze“, – pabrėžė premjerė, kartu akcentuodama, kad sprendimas nesiskiepyti turi įtakos didesniam krūviui sveikatos sistemai.

„Jeigu kažkas galvoja, kad į tai galima nekreipti dėmesio, tai yra tų žmonių valia. Niekas jų prievarta neskiepys. Tačiau sveikatos sistemai kyla grėsmė, o ji, deja, kyla todėl, kad užimtų lovų skaičius jau indikuoja, kad kitas sveikatos priežiūros paslaugas teks pradėti riboti todėl, kad žmonės, kurie pasirinko nesiskiepyti, į tas ligonines gulasi dešimtimis“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Antradienį prie Seimo prasidėjo protestas prieš Vyriausybės ribojimus COVID-19 imuniteto neturintiems gyventojams. Į protestą susirinkę maždaug 1 tūkst. asmenų ragina Seimą „eiti lauk“.

Antradienį į neeilinę Seimo sesiją besirenkančius parlamentarus protestuotojai pasitiko stilizuotomis kartuvėmis su užrašu „Vieta Lietuvos išdavikams“, renginio dalyviai atsigabeno ir imitacinę spygliuotą vielą, apkabinėtą Dovydo žvaigždėmis. Kai kurie renginio dalyviai Dovydo žvaigždes buvo užsikabinę ir ant savo drabužių. Protestuotojai į save dėmesį bandė pritraukti sirenomis bei šūksniais „Seimą lauk“, „Gėda“.

„Liberfašistinė Šimonytės Vyriausybė ketins prastumti nusikalstamus žmogiškumui fašistinius įstatymus, segreguojančius ne tik sveikus suaugusius Lietuvos žmones, bet ir mūsų vaikus“, – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio iniciatorė, mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

Susirinkusieji protestuotojai rankose laikė Lietuvos vėliavas bei plakatus su užrašais: „Riboti ne žmonių teises ir laisves, o valdžios antikonstitucinius sprendimus“, „Susigrąžinkime savo valstybę“, „Šimonytės Vyriausybę lauk“, „Neskiepytų getui ne“.

Renginio metu dalyviai taip pat noriai pasirašė rezoliuciją, kurią ketinama įteikti prezidentui Gitanui Nausėdai.

Palaikyti protestuotojų atvyko ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas, Dainius Kepenis, Valius Ąžuolas.

ELTA primena, kad Ministrų Kabinetas pastarąjį trečiadienį vykusiame pasitarime iš esmės pritarė nutarimo projekto dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimams, kuriais numatyti reikalavimai ir sąrašas veiklų, kurias nuo rugsėjo 13 d. bus galima vykdyti tik pasiskiepijusiems, turintiems neigiamą COVID-19 testą ar koronavirusu persirgusiems asmenims. Šie reikalavimai nebus taikomi vaikams iki 16 metų.

Neturint Galimybių paso po rugsėjo 13 d. nebebus įmanoma gauti kontaktinių paslaugų ir vykdyti veiklą parduotuvėse, jeigu jos neturi atskiro įėjimo iš lauko ir jų prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m bei kurių pagrindinė veikla yra ne maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Taip pat bus apribojamas sveikatos paslaugų teikimas, išskyrus būtinąją pagalbą, kuriai šie reikalavimai negalios. Operacijų vadovo sprendimu bus nustatyta, kad įėjimas į sveikatos priežiūros įstaigas planinėms paslaugoms gauti bus galimas tik turint neigiamą 48 val. testą, persirgus ar pasiskiepijus. Nemokamą testavimą sveikatos paslaugų suteikimui užtikrins Vyriausybė.

Be Galimybių paso nebebus galima užsisakyti smulkaus remonto paslaugų, jeigu kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ilgiau nei 15 min., grožio paslaugų. Nepasiskiepijusiems, neturintiems neigiamo testo ir nepersirgusiems asmenims ketinama apriboti ir keleivių vežimo miesto ir priemiesčio, tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu, bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklų paslaugas.

Be Galimybių paso nebebus galima dalyvauti uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ir kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

ELTA