REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2022 m. Vasario 26 d. 12:04

I. Šimonytė: atrodo, kad ES griežtai prieštaraujančių dėl Rusijos atjungimo nuo SWIFT jau nebėra

Vilnius

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


206364

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Europos Sąjungos (ES) lygmeniu pasigirsta vis mažiau prieštaravimų dėl Rusijos atjungimo nuo tarptautinių tarpbankinių pavedimų sistemos SWIFT. Vis dėlto ji kol kas negalėjo patikslinti, kada būtų galima tikėtis ES sprendimo.

„Mūsų tikslas yra, kad sprendimas būtų priimtas kuo greičiau, bet konkrečios datos dabar pasakyti negalėčiau“, – šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė ministrė pirmininkė.

Tačiau šiai idėjai oponuojančių Bendrijos narių praktiškai nebeliko, pažymi premjerė.

„Iš to, ką atsargiai girdžiu, tai atrodo, kad griežtų prieštarautojų jau nebėra“, – tvirtino I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ES lyderiai ketvirtadienį vykusiame nepaprastajame viršūnių susitikime susitarė dėl „didžiulių ir sunkių padarinių“ Rusijai už jos invaziją į Ukrainą, nusitaikydami į pagrindinius jos ekonomikos sektorius.

Sankcijos apima finansų, energetikos ir transporto sektorius, dvejopo naudojimo prekes, taip pat eksporto kontrolę ir eksporto finansavimą, vizų politiką, papildomų Rusijos asmenų įtraukimą į sąrašą ir naujus tokio įtraukimo kriterijus.

Tačiau naujajame sankcijų pakete nėra įtraukta priemonė atriboti Rusiją nuo tarptautinės tarpbankinių mokėjimų sistemos SWIFT.

Penktadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergi taip pat patvirtino, kad Europos Sąjunga susitarė įšaldyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo turtą.

Tuo metu JAV ketvirtadienį Rusijai įvestos griežtos sankcijos apima platų spektrą ir nukreiptos sužlugdyti jos finansų ir technologijų sektorius, taip pat nubausti šalies elitą. Naujos sankcijos nukreiptos į du didžiausius Rusijos bankus, kurie bus atkirsti nuo sandorių JAV doleriais, o valstybinė energetikos milžinė „Gazprom“ ir kitos didžiosios bendrovės negalės pritraukti finansavimo Vakarų rinkose.

Be to, sąjungininkės įvedė aukštųjų technologijų prekių eksporto kontrolę, žlugdysiančią Rusijos gynybos ir kosmoso sektorių, Vašingtonas taip pat įtraukė daugiau pavardžių į Rusijos oligarchų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA