Į Šiaulius sugrįžo tarptautinės robotikos varžybos „Saulės robotų mūšis 2022“

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pagaliau, po dvejų metų pertraukos, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu į Šiaulius sugrąžino tarptautines robotikos varžybas „Saulės robotų mūšis 2022“. Balandžio 9 dieną į „Saulėtekio“ gimnaziją atvyko robotų kūrėjai (komandos) su 109 robotais iš Latvijos ir Lietuvos įvairių miestų bei miestelių.

Visą šeštadienį vyko įnirtingos kovos devyniose rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo Turbo, Lego sumo, Lego sumo junior, Mini sumo ir Antweight. Antweight kovinių robotų rungtis ypač patiko žiūrovams. Kovose ne tik dužo atskiros robotų detalės, bet ir skriejo atitrūkę pagrindiniai ginklai – peiliai. Pirmąją ir trečiąją vietas šioje rungtyje su robotais „Žalias“ ir „CoolBot“ užėmė Raigardas Gečas (mokytojas Ričardas Gečas), antrąją vietą iškovojo Šiaulių techninės kūrybos centro ugdytinis Nojus Smailys su robotu „Nemokamų saldainių furgonas“ (mokytojas Justinas Bedūra).

Išmone ir kūryba pasižymėjo Freestyle robotų rungtis. Trečiąją vietą Freestyle robotų rungtyje užėmė Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos ugdytinio Jono Liaudansko sukurtas „Marsaeigis–prototipas“ (mokytojas Ričardas Gečas). Antroji vieta atiteko Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos ugdytinio Igno Cimnolonsko sukurtam robotui „Simon Game“ (mokytoja Laura Kuchalskienė). Po ilgų komisijos narių diskusijų pirmąją vietą iškovojo daugelio robotikos turnyrų dalyvis, Kauno Technologijos universiteto studentas Tomus Sobutas su savo sukurtu robotų futbolu „For Fun“.

Dažniausiai jaunieji robotikos entuziastai pirmuosius žingsnius robotikoje žengia Lego linijos sekimo rungtyje. Šįmet šioje rungtyje pirmoji vieta atiteko Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ugdytiniui Emiliui Vitui Navickui su robotu „Kęstas“ (mokytoja Renata Burbaitė). Pakruojo Žemynos progimnazijos ugdytinė Laisvė Mikeliūnaitė su robotu „Lilis“ užėmė antrąją vietą (mokytojas Vidmantas Batakis), o Šiaulių techninės kūrybos centro ugdytinis Kęstutis Poškus su robotu TKC-L2 – trečiąją (mokytojas Marius Sketerskas). Linijos sekimo rungtyje pirmoji vieta atiteko Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentui Deimantui Norviliui ir jo robotui „Kinietis“. Antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos gimnazistai Armandas Ozolas su robotu „Runkelis“ ir Kristina Kaupaitė su robotu „Janonietis“ (mokytojas Ričardas Gečas). Linijos sekimo Turbo rungtyje sėkmė ir vėl nusišypsojo Armandui Ozolui su robotu „Turabina“, iškovojusiam pirmąją vietą, bei Demantui Norvilui su robotu „N3ZIN4U“, iškovojusiam antrąją vietą.

Lego sumo Junior rungtyje pirmąją vietą iškovojo Pakruojo Žemynos progimnazijos ugdytinis Matas Batakis su robotu „Tarškintojas“ (mokytojas Vidmantas Batakis), antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Ugnė Sliekytė su robotu „Putlutis“ ir Evita Daubaraitė su robotu „KISSY“ (mokytojas Raimondas Timėnas). Abi prizininkės mokosi Pakruojo rajono Balsių pagrindinėje mokykloje.

Lego sumo rungtyje triumfavo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ugdytiniai: Ugnius Jacinkevičius su robotu „Turtle“ – pirmoji vieta, Modestas Januškevičius su robotu „Birbizas“ – antroji, Modestas Januškevičius su robotu „Kleckas“ – trečioji vieta (mokytoja Renata Burbaitė).

Mini sumo grupėje pirmąją vietą užėmė Jonas Liaudanskas su robotu „Blaze“, antrąją ir trečiąją vietas pasidalino Rygos robotikos mokyklos ugdytiniai: Armands Upenieks su robotu „Bolt“ ir Matiss Buks su robotu „Preili Power“.

Folkrace rungtyje favoritais tapo latviai – Rygos robotikos mokykla: Matiss Buks su robotu „B1“ – pirmoji, Armands Upenieks su robotu „Z1“ – antroji, Aldis Buks su robotu „MoricsW8“ – trečioji vieta.

Renginio metu Vex rungtį pristatė Šiaulių Dainų progimnazijos ugdytiniai (mokytoja Jolita Kaupienė).

Renginio dalyviai neliko be dovanų. Tie, kuriems nepavyko iškovoti prizinės vietos, buvo apdovanoti varžybų dalyvio medaliais.

Dėkojame dalyviams ir žiūrovams, taip gausiai susirinkusiems į šias varžybas. Lauksime Jūsų kitais metais tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis 2023“.

Šiaulių robotikos klubo prezidentė Jūratė Rimkuvienė