Į Seimą grįžta iniciatyva nemokamai maitinti visus pradinukus

photo_3708712
Lietuva
Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė ketvirtadienį ketina pateikti parlamentui Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, siūlančias įteisinti nemokamą maitinimą visiems pradinukams, t. y. ir trečiokams, ir ketvirtokams.

Pasak jos, tai užtikrintų lygias teises visiems pradinių klasių moksleiviams gauti nemokamus pietus nediferencijuojant pagal amžiaus grupes. Projekto autorės teigimu, tai sumažintų socialinę atskirtį ir finansinę naštą tėvams.

„Ne kartą susilaukėme tėvelių ir pedagogų nusiskundimų, kad šiuo metu yra diskriminuojami pradinių klausimų mokiniai”, – Eltai sakė R. Šalaševičiūtė.

Jos teigimu, tai jau trečias bandymas teikti į Seimo darbotvarkę šį klausimą ir tai nesusiję su rinkimais.

„Jeigu ir šį kartą nepavyktų, kai būsime valdžioje, tikrai surasime tuos 17 milijonų, kad pamaitinti  visus nemokamai, nes tai susiję su moksleivių sveikata ir pasiekimais moksle”, – sakė R. Šalaševičiūtė.

Jos skaičiavimais, trečių ir ketvirtų klasių moksleivių nemokamiems pietums iš valstybės biudžeto papildomai prireiktų apie 17 mln. eurų.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų nuo kitų metų liepos 1 d.

Šiuo metu nemokamai maitinami priešmokyklinio amžiaus bei pradinių – pirmų ir antrų – klasių moksleiviai. Tuo metu trečiųjų ir ketvirtųjų pradinių klasių moksleiviams nesuteikta teisė gauti nemokamus pietus.

ELTA primena, kad pernai kovo 31 d. Seimas atmetė „valstiečių“ iniciatyvą įteisinti nemokamą maitinimą visiems pradinukams, t. y. ir trečiokams, ir ketvirtokams.

Tai numatantis Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektas nesulaukė pritarimo po pateikimo ir buvo atmestas.