Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS/Fotobankas nuotr.
Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS
Dauguma nubaustųjų buvo neatvykę į spalio 25-osios posėdį.
Kaip skelbė BNS, į riaušių prie Seimo trečiadienį vyksiantį posėdį Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė atvesdinti 15 anksčiau be pateisinamos priežasties neatvykusių kaltinamųjų.
Spalio 25 dieną į teisiamąjį posėdį neatvyko Gediminas Chaidakevičius, Kristina Baranovskienė, Vadimas Jalago, Rimas Mockus, Aurelijus Duoblys, Vygantas Petkus, Laurynas Jocys, Almantas Bimbas, Haroldas Tolvaiša, Edmundas Strukovskis, Sajantas Tomejanas, Edita Bernotaitė, Arnoldas Misiūnas, Adelina Sabaliauskaitė ir Nerijus Stripeikis.
Į posėdį trečiadienį kaltinamuosius buvo pavesta atvesdinti Vilniaus miesto ir rajono, Klaipėdos, Telšių, Biržų, Plungės, Šiaulių, Širvintų, Rietavo bei Palangos policijos pareigūnams. Kaltinamieji, kuriuos nurodyta atvesdinti, atvyko į posėdį.
Kaltinamąjį nusprendus atvesdinti į teismą, su juo susisiekia policija, ji primena pareigą dalyvauti posėdyje, prižiūri, kad asmuo reikiamu laiku nuvyktų į teismą.
Tai ne pirmas kartas, kai skiriamos baudos į teismo posėdį neatvykusiems kaltinamiesiems. 300 eurų baudą už neatvykimą į spalio 11-osios posėdį teismas anksčiau skyrė Advokatui Valerijui Kirpičnikovui, tokio pat dydžio baudas – dar 11-ai kaltinamųjų.
Teismo posėdyje trečiadienį taip pat pasirodė ir Astra Genovaitė Astrauskaitė, spalio 25 dieną ji buvo pašalinta iš teismo salės už teismo posėdžio tvarkos nesilaikymą. Konfliktas tarp bylą nagrinėjančios teisėjos Zinos Vilnienės ir kaltinamosios kilo šiai teisėjai pranešus, kad A. G. Astrauskaitei skiriamas valstybės advokatas Mykolas Girdiušas. Tai išgirdusi kaltinamoji pareiškė, kad ginsis pati.
Teisėja trečiadienį per posėdį taip pat pranešė, kad kaltinamasis Andrejus Lobovas, dalyvavęs spalio 26 dienos mitinge prie Seimo prieš parlamentarų svarstomą naują nekilnojamojo turto (NT) mokesčio modelį, pažeidė kardomosios priemonės sąlygas.
„Mitinge prie Seimo buvote pastebėtas dėl Nekilnojamojo turto mokesčio“, – sakė teisėja.
„Kas man neleis sankcionuotame mitinge būti, tai uždarykit mane arba sušaudykit“, – atkirto kaltinamasis.
Jis tvirtino, kad negali dalyvauti tik nesankcionuotose mitinguose ir masinio susibūrimo vietose.
Vis dėlto Z. Vilnienė pabrėžė, kad nesilaikant kardomosios priemonės sąlygų, galima būti svarstoma dėl kardomosios priemonės sugriežtinimo.
„Tai yra cirkas“, – pareiškė A. Lobovas.
Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims, į posėdžius, kaip įprasta, visi jie nesusirenka. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje. Spalio 30 dieną teismas nusprendė suimti į teismo posėdžius neatvykstantį Luką Dolotovą.
Du kaltinamieji riaušių prie Seimo byloje – Mindaugas Vasiliauskas ir Augustina Mieldažienė – savavališkai buvo išvykę į užsienį, nors jiems buvo skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jie posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Neseniai Ispanijoje sulaikytas ieškomas kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje Arnoldas Kriskis. Paiešką vykdę pareigūnai nustatė, kad vyras slapstosi Taragonos mieste.
Per posėdžius Vilniaus miesto apylinkės teismas apklausia per 2021 metų rugpjūtį per riaušes prie Seimo nukentėjusius Viešojo saugumo tarnybos (VST) ir Vilniaus apskrities policijos pareigūnus.
Nukentėjusiais pripažinti 25 pareigūnai, daugiausia – VST darbuotojai.
Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo 2021 metų rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.
Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.
Policija pažymi, kad organizuoto mitingo metu ir po jo grupė asmenų „organizavo ir išprovokavo žmonių sambūrį viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip pažeisti viešąją tvarką“, riaušių metu kai kurie asmenys tai ir darė, panaudojo sprogmenis bei pasipriešino policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams.