Į Plungės rajono kaimus – daugiau nei milijono eurų investicija

babrungas2_d
Plungė
Babrungo seniūnija
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Plungės rajono savivaldybės inf.

Rajono miesteliuose ir kaimuose jau baigiami gatvių apšvietimo kokybės gerinimo projekto II etapo darbai. Nauji šviestuvai ir jų atramos jau įrengti 6 seniūnijose – Babrungo, Nausodžio, Paukštakių, Stalgėnų, Žemaičių Kalvarijos ir Žlibinų, darbai dar vyksta Platelių ir Šateikių seniūnijose.

Kaip skelbia Plungės rajono savivaldybė, įgyvendinus projektą, apšvietimas bus pagerintas 8 seniūnijose, iš viso – 11 kaimų. Darbai atsieis apie 1,025 mln. eurų. Europos Sąjunga šiam projektui skyrė 225 tūkst. eurų, Savivaldybė – apie 800 tūkst. eurų. Šiam projektui paskirtos visos – 150 tūkst. eurų – pernai surinktos infrastruktūros mokesčio lėšos. Visa ši investicija – ne į miestą, o būtent į kaimus, į gyvenimo kokybės juose gerinimą.

Projektas startavo nuo Babrungo seniūnijos Babrungo gyvenvietės. Rangos darbus vykdė UAB „Kvėdarsta“, projekto įgyvendinimą pradėjusi liepos 1-ąją, o užbaigti planavusi gruodžio 15-ąją. Pavyko gerokai anksčiau! Apšvietimas sutvarkytas Laukų, Naujojoje, Žaliojoje, Kaštonų ir Parko gatvėse. Laukų g. įrengti 4 šviestuvai, Naujojoje g. – 4 šviestuvai ir 4 atramos, Žaliojoje g. – 8 šviestuvai ir 8 atramos, Kaštonų g. – 6 šviestuvai ir 6 atramos, Parko g. – 9 šviestuvai ir 9 atramos. Tos pačios Babrungo seniūnijos Truikių kaimo Platelių g. įrengti 4 šviestuvai.

Žlibinų seniūnijoje darbai vyko Žlibinų kaimo Žarėnų gatvėje. Konkursą laimėjusi UAB „VVARFF“ darbus pradėjo rugpjūčio 1 d., baigti planavo lapkričio 1-ąją, bet baigė anksčiau. Įrengė 11 šviestuvų ir tiek pat atramų.

Nausodžio ir Žemaičių Kalvarijos seniūnijose darbavosi tas pats rangovas – konkursą laimėjo UAB „Vakarų energetika“.  

Nausodžio seniūnijos Prūsalių k. Kaštonų alėjoje įrengta 10 naujų šviestuvų ir 7 atramos. Darbai prasidėjo rugsėjo 1 d., tęstis turėjo iki 2024 metų vasario 15 d., tačiau finišavo žymiai anksčiau.

„Vakarų energetika“ sparčiai darbavosi ir Žemaičių Kalvarijos miestelyje, kur projektą užbaigti taip pat planuota tik vasarį. Darbai baigti, apšvietimas atnaujintas Barstyčių g. (8 šviestuvai ir atramos), Šašaičių g. (net 21 šviestuvas ir tiek pat atramų), Sodo g. (5 šviestuvai ir atramos) ir Naujamiesčio g. (3 šviestuvai). Darbai startavo rugsėjo prdžioje.

Stalgėnų ir Paukštakių seniūnijose darbavosi UAB „VVARFF“, darbus pradėjusi rugsėjo viduryje. Stalgėnų seniūnijos Milašaičių k. Stadiono g. įrengė 3 šviestuvus su atramomis. Paukštakių seniūnijos Merkelių k. Liepų g. – 8 šviestuvus.

Platelių seniūnijoje apšvietimo gerinimo darbus atlieka UAB „Vakarų energetika“ Nauji šviestuvai su atramomis jau įrengti, beliko tik demontuoti senuosius. Plateliuose apšvietimas atnaujintas Didžiojoje g. (5 šviestuvai ir tiek pat atramų), Žemaitės g. (6), Liepijų g. (15), Paprūdžio g. (9). Gintališkės k. (Platelių sen.) – Šateikių g. (3) ir Platelių g. (13). Tiesa, čia taip pat baigti planuota tik vasarį, tačiau viskas bus atlikta gerokai greičiau.

Šateikių seniūnijoje darbai dar tęsiasi, juos vykdo UAB „Vakarų energetika“. Šateikiuose nauji šviestuvai ir naujos atramos bus įrengti Žemaitės g. (4), Liepgirių g. (25), Reketės g. (16), Dvaro g. (2), Bažnyčios g. (7), Tujų g. (4), Beržų g. (3). Aleksandravo k. Pievų g. – 13. Darbų pabaigos terminas – 2024 m. birželis, bet baigta bus dar šiemet.