PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 15 d. 10:30

Į penktą dešimtmetį – su savo kalendoriumi

Kaunas

Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt


71966

Praėjusiais metais savo 40-ąjį gyvavimo dešimtmetį pažymėjęs Kaišiadorių kultūros centro folkloro ansamblis „Verpeta“ šiemet gyvena pagal savo kalendorių. Ir tai – tiesiogine šio žodžio prasme – metų pabaigoje ansamblis išleido kalendorių „Verpetos“ kalendorius. 40 metų“.

Ansamblio kalendorius – ne tik gražus akcentas, bet ir vertingas leidinys tiems, kurie domisi savo krašto folkloru.

Kiekvieno mėnesio puslapį puošia nuotraukos, atskleidžiančios šio garsaus ir kraštiečių mylimo kolektyvo istoriją – nuo pat susikūrimo po tuometinio Lietuvos veterinarijos mokslinio tyrimų instituto stogu, iki šių dienų. Nuotraukos iš renginių, koncertų, festivalių, konkursų... „Verpeta“ ne tik koncertavo ir koncertuoja, bet ir saugo nemažą dalį mūsų krašto tautosakos lobyno.

Per ilgą gyvavimo laikotarpį surinkta ir užrašyta dainų, kurių nerasime niekur kitur. „Oi, kieno dvare, leliumai, /Ugnela žibėjo, leliumai. /Vilkiškių dvare, leliumai,/Ugnela žibėja, leliumai“... Tai žodžiai iš Onos Grigaliūnienės iš Slabados kaimo pateiktos dainos.

Kalendoriuje randame ir Antano Čiulados iš Laukagalio kaimo, Stasės Suslavičiūtės-Beliukevičienės iš Kloninių Mijaugonių, Marijonos Krilavičiūtės-Kuktienės iš Kudonių, Stasio Čiulados iš Laukagalio, Veronikos Puidokaitės iš Kietaviškių dainuotų dainų, kurias ansambliečiai šimtus kartų yra dainavę savo koncertuose Lietuvoje ir užsienyje. Puikus sumanymas – kalendorių papuošti „Verpetos“ įkūrėjo ir vieno iš vadovų Antano Bernatonio tapytų šventųjų paveikslų nuotraukomis. A. Bernatonio darbai unikalūs, jie tapyti ant senų langinių, todėl sukuria itin stiprų emocinį lauką.

„Mūsų bendruomenės“ inf.