Į parduotuvės „Rimi“ apsaugininką šovęs vyras paleidžiamas į laisvę

Į parduotuvės „Rimi“ apsaugininką šovęs vyras paleidžiamas į laisvę
Vilnius
BNS/Scanpix nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Į parduotuvės „Rimi“ apsaugininką Vilniuje šovęs vyras nebus laikomas suimtas – teismas ketvirtadienį atsisakė toliau tęsti suėmimą.

Įtariamajam teismas paskyrė intensyvią priežiūrą – apykoję, BNS pranešė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė. 

Penktadienį įtariamasis turėtų būti paleistas į laisvę.

Vilniaus apylinkės teismo sprendimu, jam taip pat uždrausta eiti apsipirkti į „Rimi“ parduotuvę Karoliniškėse, kurioje ir įvyko šūviais pasibaigęs konfliktas. Jis taip pat negali prie jos artintis arčiau nei 100 metrų atstumu, bendrauti su nukentėjusiuoju, parduotuvės darbuotojais.

„Anksčiau suėmimas buvo pratęstas, jog įtariamasis gali trukdyti procesui. Atsižvelgiant į proceso stadiją, suėmimo taikymas toliau būtų neadekvati ir neproporcinga procesinė prievartos priemonė“, –  BNS sakė teismo atstovė Ieva Stumbrienė.  

Nutartis dar gali būti skundžiama.

Kaip skelbta, konfliktas dėl apsauginės veido kaukės nedėvėjimo kilo spalio 19 dieną Karoliniškėse, L. Asanavičiūtės gatvėje esančioje parduotuvėje „Rimi“.

Vėliau per konfliktą lauke pirkėjas panaudojo teisėtai laikomą „Glock“ pistoletą ir apsaugos darbuotojui peršovė kojas. 

1983 metais gimęs apsaugos darbuotojas buvo išgabentas į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, 1979 metais gimęs įtariamasis buvo sulaikytas, ginklą paėmė policijos pareigūnai.

Vėliau įtariamasis teismo sprendimu buvo suimtas. Nelaisvėje jis praleido apie pusantro mėnesio.

BNS