REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gruodžio 4 d. 17:01

Į naują daugiabučių renovacijos etapą raginami suskubti ir gyventojai

Marijampolė

Pirmajame susitikime dalyvavę apie pusšimtis V. Kudirkos gatvės daugiabučių gyventojų turėjo klausimų dėl renovacijos UAB „Šakių komunalinis ūkis“ inžinieriui Giedriui Pulokui. Dariaus Pavalkio nuotraukos.

Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt


22250

Spalio 2 d. Aplinkos ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas dalyvavimui Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje. Rajono savivaldybė siekia ir toliau žengti modernizacijos keliu, todėl pakvietė keturių V. Kudirkos gatvės daugiabučių namų, esančių Šakių mieste, gyventojus į susirinkimą aptarti galimybes dalyvauti renovacijoje.


Foto galerija:

dsc-8812.jpg
dsc-8814.jpg
dsc-8824.jpg
dsc-8852.jpg
dsc-8895.jpg

Susitikimą pradėjusi savivaldybės Ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Asta Cikanienė pripažino, kad renovacijos procesas Šakių rajone kol kas vyksta lėtokai. Ji pabrėžė, kad, prasidėjus IV daugiabučių namų modernizavimo etapui, renovacijos administratorius bei bendrijos turėtų suskubti rengti investicijų planus ir gauti gyventojų pritarimą renovacijai – paraiškos Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) turi būti teikiamos jau gavus ne mažesnį nei 50+1 butų savininkų pritarimą modernizacijai. Tai svarbiausia paraiškų teikimo naujovė, kurią reikėtų įsidėmėti. Pasak specialistės, į šį renovacijos etapą planuojama pakviesti 27 daugiabučius. Paraiškų teikimo laikas – nuo šių metų lapkričio 1 d. iki 2018 m. vasario 1 d.

Specialistė akcentavo, kad pagal naująjį kvietimą prisijungę daugiabučiai gaus 30 proc. valstybės paramą energinį efektyvumą didinančių priemonių įgyvendinimui ir 100 proc. paramą atnaujinimo projekto parengimo, projekto ekspertizės, administravimo ir techninės priežiūros išlaidoms.

„Siekdama suaktyvinti daugiabučių gyventojų dalyvavimą renovacijos procese, rajono savivaldybės administracija savivaldybės biudžeto lėšomis galėtų prisidėti tvarkant renovuotų daugiabučių namų aplinką, pavyzdžiui, įrengiant išplėstas automobilių stovėjimo aikšteles, vaikų žaidimų aikšteles, sutvarkant žaliąsias teritorijas ir kita“, – kalbėjo specialistė.

Jai pritarė ir vicemeras Bernardinas Petras Vainius, kuris pasidžiaugė jau esamais renovacijos rezultatais mūsų rajone.

„Mes dėsime visas pastangas, kad mūsų miestas gražėtų, iki 2020 metų smarkiai pasistūmėsime su gatvių ir šaligatvių tvarkymu, dviračių takų, kuriuos pritaikysime ir neįgaliesiems, įrengimu. Turim jau gerosios patirties. Renovuotuose namuose žmonės gyvena ne tik gražiau, bet turime pavyzdžių, kai tokiame name šilumos energija taupoma iki 70 proc., be to, pakyla ir renovuotų butų vertė“, – sakė vicemeras.

Ką daryti, kad renovacija vyktų sklandžiai, paaiškino UAB „Šakių komunalinis ūkis“ inžinierius Giedrius Pulokas. Pasak jo, pirmas gyventojų žingsnis – apsisprendimas dalyvauti renovacijos programoje. Toliau yra rengiamas investicijų planas, kuris aptariamas su gyventojais ir derinamas su BETA, vėliau teikiama paraiška bankui dėl kreditavimo, ieškomas rangovas, atliekami statybos darbai ir kita.

„Jūs turite žinoti, kad renovacijos procesas nuo to pirmo gyventojų susirinkimo iki Valstybinės statybų inspekcijos patvirtinto darbų užbaigimo akto gavimo trunka iki dvejų metų“, – kalbėjo G. Pulokas.

Jis gyventojus taip pat supažindino, koks gali būti tinkamiausias namo fasadas, priminė, kad renovacijos metu visiškai keičiama šildymo sistema, rekomendavo, kokius tinkamiausius būdus pasirinkti dėl namo balkonų įstiklinimo ar langų keitimo ir kita. Specialistas pridūrė, kad kiekvienas buto savininkas sprendžia, kiek nori investuoti į savo būstą, tik pabrėžė, kad visa tai turi numatyti investicijų plane.

Baigdamas G. Pulokas akcentavo, kad sėkminga namo renovacija labai priklauso nuo sklandaus gyventojų ir renovacijos administratoriaus bendradarbiavimo. Specialistas priminė, kad gyventojams, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, renovacijos kaštus 100 proc. dengia valstybė. Bet pabrėžė, kad gyventojai, nepritarę renovacijai, vėliau kompensacijos netenka. Gyventojai teiravosi, kaip atstatoma po renovacijos buto apdaila, kodėl bendrastatybinių darbų garantijos trukmė tik penkeri metai, ir kitų klausimų. Į juos susirinkimo metu gavo gana aiškius atsakymus.

Tai pirmasis toks susitikimas su gyventojais, pagal grafiką su atskirų daugiabučių gyventojais valdžios atstovai susitiks ir toliau.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA