Į nacionaliniam saugumui svarbių objektų sąrašą siūloma grąžinti  Sasnavos aerodromą

photo_2862102
Marijampolė
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Jadvyga Bieliavska Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Kartu su Pociūnų ir Alytaus aerodromais į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą siūloma grąžinti ir Marijampolės savivaldybės Sasnavos aerodromą.

Tokį pasiūlymą Seime svarstomam Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pakeitimo projektui įregistravo Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika. Pasak jo, pasikeitus geopolitinei situacijai, akivaizdžiai pasikeitė potencialus visų Lietuvos aerodromų vaidmuo ir svarba užtikrinant nacionalinį saugumą.

Seimo nario K. Mažeikos teigimu, Marijampolės savivaldybės Sasnavos aerodromas turi reikiamą infrastruktūros potencialą kariuomenės rezervo ruošimui, sukaupta daugiametė praktinė patirtis organizuojant vaikų ir jaunimo stovyklas su šuoliais parašiutu.

„Sasnavos aeroklubas yra pasirengęs organizuoti ir paruošti parašiutininkų grupes, galinčias nusileisti į riboto dydžio aikšteles (tai ypatingai aktualu greito reagavimo specialios paskirties būriui).

Aerodromas turi potencialą tapti dronų surinkimo, bandymų vieta, karinės aviacijos aptarnavimo vieta, Lietuvos kariuomenės mokymų ir treniruočių vieta.

Marijampolės savivaldybės Sasnavos aerodromo galimybėmis gali naudotis kitos šalies institucijos. Aerodromo infrastruktūra ir techninis pajėgumas leidžia užtikrinti visų institucijų darbą ekstremalių situacijų atveju“, – savo pasiūlymą argumentuoja K. Mažeika.

Jis taip pat pastebi, kad Marijampolės savivaldybės Sasnavos aerodromas yra pritaikytas aviacinei veiklai, juo gali pasinaudoti Lietuvos kariuomenės padaliniai ir sąjungininkų pajėgos atliekant mokomuosius skrydžius, krovinių ir karių desanto operacijas, sraigtasparnių tūpimą, kovinių vienetų išsiskleidimą, bepiločių orlaivių skrydžius, civilinių ar karinių orlaivių priverstinį avarinį nusileidimą.

Be to, Marijampolės savivaldybės Sasnavos aerodromas, pasak K. Mažeikos, patenka į šalia, Kazlų rūdos savivaldybėje, esančio poligono apsaugos zoną.

„Todėl siūloma kartu su Pociūnų ir Alytaus aerodromais grąžinti ir Marijampolės Savivaldybės Sasnavos aerodromą į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą“, – sako pasiūlymo autorius K. Mažeika.

Rugsėjo 10 d. Seimas po pateikimo pritarė Seimo nario konservatoriaus Andriaus Kupčinsko pateiktoms įstatymo pataisoms, siūlančioms grąžinti Pociūnų ir Alytaus aerodromus į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Sulaukęs Vyriausybės ir STT išvadų, Seimo salėje projektas turėtų atsirasti dar šį mėnesį.