Į Lietuvos kino industriją veržiasi nauji žanrai: filmo idėja kilo dėl mistinių dramų trūkumo

Vilnius
Dianos Fedosavienės (Dianos Photography) nuotr.
Irma Bagūnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kino juosta „Aš ne viena“ – viena iš pirmųjų mistinių dramų Lietuvoje, pradėta kurti 2020 metais. Prodiuseris ir idėjos autorius yra Neivaldas Bikelis, įkūręs įmonę „NB filmai“. Filmo idėjos autorius subūrė jauną kūrėjų komandą tam, kad paįvairintų Lietuvos kino industriją mažai išplėtotu kino žanru.

Filmas yra apie jauną Vyžuonų gyventoją, norinčią pabėgti iš mažo miestelio, tačiau to padaryti negalinčią dėl sudėtingos šeimos situacijos. Nagrinėjamos draugystės ir pavydo temos, jaunimo tarpusavio ryšių problemos.

„Filmo „Aš ne viena“ idėja man kilo dėl mistinių dramų Lietuvoje trūkumo. Iškėliau sau klausimą, kodėl užsienyje kuriama tiek daug tokių filmų, o mūsų šalyje jų yra mažai. Dėl to, nusprendžiau, kad galima ir Lietuvoje ką nors tokio sukurti. Taip ir kilo idėja eiti dar nepramintu keliu“, – teigia N. Bikelis.

Filmo „Aš ne viena" premjera yra planuojama 2023 metais, jį pristatant kino festivaliuose užsienyje, o 2024 metais Lietuvoje. Kūrybinės komandos tikslas yra po premjeros filmą toliau platinti, taip rodant, jog tokio unikalaus žanro kino juostos gali būti sėkmingai kuriamos ir Lietuvoje.

Didžiąją komandos dalį sudaro studentai dirbantys be atlygio. Tačiau prie jų prisijungė ir abejingi neliko tokie savo sričių profesionalai, kaip režisierė Kristina Kunčinaitė ir operatorius Mykolas Alekna, kurie yra sukaupę daugiau nei 25 metų patirtį.

„Filmas „Aš ne viena" buvo pradėtas statyti neturint jokio finansavimo, tik remiantis savomis lėšomis ir privačių įmonių parama. Taip pat stengiamės, kad kuo daugiau jaunų žmonių įsitrauktų į filmo kūrybą, todėl noriai priimame į komandą tuos, kurie nori išmokti kino industrijos subtilybių, nors ir neturi patirties. Paramos nuolat reikia būtiniausioms išlaidoms - technikos nuomai, nakvynei, kurui ir maitinimui filmavimų Utenoje metu ir postprodukcijai. Filmavimų finišas jau netoli, šiuo metu planuojamos paskutinės filmavimų pamainos, o po jų - visi montavimo ir sklaidos darbai", - teigia idėjos autorius.

Filmo „Aš ne viena" scenarijaus autoriai – Gytautė Gineitytė ir Neivaldas Bikelis, kuris taip pat yra filmo prodiuseris bei idėjos autorius. Filmo režisierių komanda – Kristina Kunčinaitė, Evaldas Leskauskas, Mykolas Alekna, Neivaldas Bikelis.

Filmo operatorius – Mykolas Alekna. Filme vaidina: Rūta Daunoraitė, Dominykas Vaitiekūnas, Eva Smoriginaitė, Arnis Aleinikovas, Evaldas Leskauskas, Saulius Bagaliūnas, Migle Janutenaitė.

PAVEDIMU Į BANKĄ:

VŠĮ NB FILMAI

LT327300010162388829

Paskirtis: PARAMA

PayPal: https://www.paypal.me/Bikelis