Į Lietuvą atvyko apie 150 Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų karių

Lietuva
Nuotr. aut. gr. Gabija Vaitkutė | Lietuvos kariuomenė
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Trečiadienį į Lietuvą atvyko Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų pamaina, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Apie 150 Portugalijos Jūrų pėstininkų korpuso padalinio karių kartu su Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“, Specialiųjų operacijų ir Karinių jūrų pajėgų vienetais treniruosis bendrose pratybose iki birželio mėnesio.

Ketvirtadienį iš Portugalijos į Klaipėdos jūrų uostą atvyks karinė technika – visureigiai, sunkvežimiai ir kovinės valtys.

Portugalijos kariai ir Lietuvos kariuomenės padalinių kariai treniruosis vykdyti infiltracijos ir eksfiltracijos kovinėmis valtimis, objekto šturmo, įvairaus tipo žvalgybines užduotis bei dalyvaus kovinio šaudymo pratybose. Rotacinės pajėgos įsikurs Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose.

Kaip skelbiama pranešime, Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 metų pagal NATO programą „Assurance Measures“ (liet. „Užtikrinimo priemonės“).

„Assurance Measures“ yra oro, jūros ir sausumos priemonės NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtos stiprinti šalių sąjungininkių saugumą po Krymo aneksijos.