Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rugsėjo 1-oji Musninkų A.Petrulio gimnazijoje. Archyvinė KŽ nuotrauka. Autorė N.Tuškevičienė
Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt
Šią savaitę į klases sugrįžo dalis 5-11 klasių mokinių 28 savivaldybėse. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministrės Jurgitos Šiugždinienės teigimu: „Kaip parodė daugelio savivaldybių patirtis, tėvams pamačius, kad testavimas labai paprastas, jie netrukus savo nuomonę pakeičia. Jie patys įsitikina, kad vaikai šio nosies pakutenimo nebijo, jiems jis net tampa savotiška pramoga.“ Ministrė tvirtina, kad „saugus sugrįžimas testuojantis išliks prioritetu iki mokslo metų pabaigos.“
Dėl sugrįžimo į mokyklas apklausos vyko ir Širvintų rajono mokyklose. Vieni tėvai sutiko testuoti vaikus, kiti nesutiko. Tiesa, buvo pastabų, kad tėvams nepakanka informacijos, kaip viskas vyks.
Apie situaciją rajone ir grįžusius mokinukus į mokyklas, mums į klausimus atsakė Širvintų rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių specialistė Teresė Čirūnaitė-Rasiulė:
– Kokia situacija yra Širvintų rajone?
-Širvintų rajonas pagal sergamumą vis dar yra juodojoje zonoje. Gegužės 11d. duomenimis, teigiamų tyrimų dalis per 7 dienas – 64. Naujų atvejų per 14d. 100 tūkst. gyventojų – 691. Galime pasidžiaugti, kad gegužės 11d. duomenimis, Širvintų rajone paskiepyta 4400 gyventojų (t.y. 29.5%).
– Kokių mokyklų, kurios klasės grįžo į kontaktinį mokymą?
– Į kontaktinį mokymą grįžo tik vieninteliai Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos moksleiviai – dalis 5 ir dalis 6 klasės mokinių.
– Kaip vyksta mokymas ir testavimas?
– Kiekvienoje švietimo įstaigoje yra nustatytos testavimo datos, pagal kurias ir vyksta mokinių testavimas kaupinių metodu. Testavimą organizuoja pati ugdymo įstaiga. Pamokos vyksta mokykloje, laikantis visų saugumo reikalavimų.
– Ar likę namuose mokiniai gauna pilną nuotolinio mokymo programą? Gal jiems keitėsi mokymo sąlygos?
– Mokiniai, kurie mokosi pagal nuotolinio ugdymo programą, jokių pokyčių neturėjo pajausti. Nuotolinė mokymosi programa ir toliau suteikia mokiniui visapusišką ugdymą.
– Kiek šiuo metu ir kokiose mokyklose yra sergančių covid-19 mokinių, darbuotojų? (Domina tik skaičiai)
– Tokių skaičių duomenų suteikti negalime, galime tik nurodyti neklasifikuotus sergamumo COVID-19 skaičius Širvintų rajone. Gegužės 11 d. duomenimis, teigiamų tyrimų dalis per 7 dienas- 64. Naujų atvejų per 14 d. 100 tūkst. gyventojų- 691.
– Taip pat tėvai domisi, iki kada šiemet truks mokslo metai vyresniems mokiniams (5-11 kl), nes pradinukams pratęsė mokymąsi.
– Mokslo metų pabaiga numatyta švietimo įstaigų ugdymo planuose, kuriuos galite rasti kiekvienos švietimo įstaigos oficialiose internetinėse svetainėse.
– Kaip vyksta ugdymas vaikų darželiuose? (domina skaičiai lankančių ir nelankančių).
– Kiekvieną dieną lankančiųjų vaikų skaičius gali kisti dėl įvairių priežasčių, kurios dažnai nesusijusios su epidemiologine šalies ar rajono situacija. Todėl galime pateikti informaciją tik apie konkrečią dieną. Pvz. gegužės 11 dieną Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“ buvo ugdomi 59% visų ugdytinių.
– Gal galite neapsisprendusiems tėveliams dar kartą paaiškinti visą tvarką (tyrimų ir mokymosi kontaktiniu būdu)?
– Jeigu 60% klasės tėvų išreiškia sutikimą pradėti mokymąsi kontaktiniu būdu, tuomet mokiniai grįžta mokytis į mokyklas. Tėvams pasirašius sutikimą, mokiniams atliekami testai kaupinių metodu, kurį organizuoja, nustato datą ir laiką pati ugdymo įstaiga. Jei tėvų, sutinkančių su ugdymu kontaktiniu būdu, mažiau nei 60% – mokiniai ir toliau tęsia mokymąsi nuotoliniu būdu.
– Kalbinti musninkiečių 5-6 klasių mokinukų tėveliai pasakojo, kad vaikai džiugiai priėmė naujieną, jog vėl susitiks su draugais. Pasak jų, didžiausią bendravimo atskirtį jaučia būtent kaimų ir atokesnių vietovių gyventojai. Vaikai negali susibėgti ir susitikti su draugais. Tad šis faktorius tėveliams lėmė balsuoti už kontaktinį mokymą ir testavimą.
NERINGA TUŠKEVIČIENĖ