Į Klaipėdą atkeliavo „Elenger“ suskystintųjų gamtinių dujų krovinys

Į Klaipėdą atkeliavo „Elenger“ suskystintųjų gamtinių dujų krovinys
Klaipėda
Asociatyvi BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Antradienį Norvegijos koncerno „Equinor“ dujų tanklaivis „Isabella“ į Klaipėdos uostą iš JAV atgabeno pirmąjį šios žiemos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinį. Kitas laivas su dujų kroviniu į Klaipėdą atplauks kovo mėnesį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„(...) Naujasis krovinys ne tik padės patenkinti žiemos mėnesių poreikį – tai dar vienas įrodymas, kad dujų užtenka visiems. Beje, jų kainą reikšmingai sumažino ir šiltesnė nei įprastai žiema Europoje. Turime susitarimą dėl kito SGD krovinio atgabenimo kovo mėnesį per Klaipėdą. Antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį, kai Suomijoje pradės tinkamai veikti Inku terminalas, planuojame dujas gabenti ir per jį“, – sakė „Elenger Lietuva“ direktorius Marius Kairys.
 
Pernai bendrovė per Klaipėdos uostą savo klientams atgabeno penkis didelius SGD krovinius. Jau artimiausiomis dienomis SGD bus kraunamos į plaukiojantį „Independence“ terminalą, po to dujos dujotiekiu pateks pas klientus.
 
„Elenger“ Klaipėdos uoste esančio mažojo SGD terminalo paslaugomis naudojosi nuo  2017 metų, o 2019 pasirašyta sutartis su „Klaipėdos nafta“ dėl termino „Independence“ naudojimo. Be to, bendrovė dalį SGD, skirto laivams bei verslo klientams, neturintiems prieigos prie dujų tiekimo infrastruktūros pristato autocisternomis.