I. Kačinskaitė-Urbonienė traukiasi iš Darbo partijos: nebesieju savo karjeros su politine veikla

e167a5604eb99faf2efa5f36744c7bc65817296c
Lietuva
ELTA nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

„Darbiečiams“ nusprendus dalyvauti Europos Parlamento (EP) rinkimuose, iš partijos traukiasi parlamentarė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

„Priėmiau sprendimą trauktis ir iš Darbo partijos. Šį sprendimą lėmė ne tik tai, kad nebesieju savo karjeros su politine veikla, bet ir tai, kad pernelyg išsiskiria mano ir partijos tarybos pozicijos svarbiausiais klausimais“, – feisbuke ketvirtadienio vakarą paskelbė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

„Paskutinis lašas buvo sprendimas dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose tebevykstant tyrimui, kurio detalės partijai vis dar nėra žinomos“, – pridūrė ji.

Kaip Eltai teigė I. Kačinskaitė-Urbonienė, nors partinėje veikloje ji nusprendė nebedalyvauti, iš „darbiečių“ frakcijos iki Seimo kadencijos pabaigos išeiti neketina.

„Ketinu garbingai užbaigti šią Seimo kadenciją, frakcijos nesugriausiu. Bet jokioje partinėje politinėje veikloje nebedalyvausiu“, – Eltai nurodė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

ELTA primena, kad politinės jėgos lyderis Andrius Mazuronis po ketvirtadienį vykusio partijos tarybos posėdžio pranešė, jog „darbiečiai“ EP rinkimuose dalyvaus, o partijos sąrašą ves parlamentaras Valentinas Bukauskas.

Partijos tarybos susirinkimas buvo sušauktas po to, kai antradienį „darbiečių“ būstinėje Vilniuje apsilankė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai dėl Europos prokuratūros atliekamo tyrimo, galimai susijusio su partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho veikla EP.

Kai pasigirdo Darbo frakcijos Seime seniūno Viktoro Fiodorovo svarstymai partijai „pasileisti“, A. Mazuronis pripažino, jog apie tai galvojančių yra ir daugiau.

Po to, kai partijos būstinėje teisėsauga atliko procesinius veiksmus, A. Mazuronis pareiškė ketinantis „darbiečiams“ siūlyti trauktis iš EP rinkimų.

Ketvirtadienį EP rinkimų sąrašą vesti turėjęs V. Uspaskichas savo narystę partijoje sustabdė.

Darbo partija ne kartą buvo atsidūrusi teisėsaugos akiratyje. Vadinamojoje „juodosios buhalterijos“ byloje partijai mesti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Tuo metu partijos vadovas V. Uspaskichas ir šiuo metu kalintis parlamentaras Vytautas Gapšys bei kiti asmenys buvo nuteisti baudomis.

Darbo partija pripažinta kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG Baltic“ byloje – jai skirta daugiau kaip 300 tūkst. eurų siekianti bauda, o buvęs partietis V. Gapšys nuteistas 4 su puse metų laisvės atėmimo bausme.