Į biometano gamyklą prie Panevėžio planuojama investuoti 4 mln. eurų

Į biometano gamyklą prie Panevėžio planuojama investuoti 4 mln. eurų
Panevėžys
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Prie Panevėžio iki 2023 metų turėtų atsirasti biometano dujų gamybos jėgainė. Į jos statybas ir infrastruktūrą planuojama investuoti 4 mln. eurų.

Projekto iniciatoriai – ekologiškų degalų transportui skatinimo startuolis „Dvire“, maisto atliekų perdirbimo bendrovė „Horeca sprendimai“, žemės ūkio bendrovė „Šilagalis“, bendrovė „SG dujos“. Jėgainės projekto įgyvendinimui įkurta bendrovė „Engerta“, rašoma pranešime. 

Pasak bendrovių „Engerta“ ir „Horeca sprendimai“ vadovo Vytauto Keršio, Lietuvoje yra biodujų jėgainių, kuriose iš biologiškai skaidžių atliekų gaminamos biodujos, o vėliau – elektros ir šilumos energija, tačiau nė viena jų negamina biometano.

„Biometano jėgainė praktiškai neturės jokių gamybos proceso atliekų – perdirbamos žemės ūkio atliekos, gyvulių mėšlas virs ekologiškomis dujomis, o likusi biomasės dalis virs substratu, laikomu aukštos kokybės ir daug azoto turinčia trąša, kurią bus galima panaudoti tręšti pasėliams“, – pranešime sako V. Keršys.

Jėgainė iškils Šilagalyje, netoli magistralės „Via Baltica“. 

Teigiama, kad biometanas atitiks įstatyme numatytus biodegalų tvarumo kriterijus ir galės būti perduodamas kartu su gamtinėmis dujomis į Lietuvos dujotiekius.

BNS