PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Rugsėjo 22 d. 14:08

Į biblioteką kviečia užauginti taikos medį

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


15192

Rugsėjo 21 dieną VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ neįgalieji jau trečius metus iš eilės mini Tarptautinę Taikos dieną, siunčia žinutę jurbarkiečiams, dalindami Taikos balandžius. Šiuos paukščius neįgalieji patys iškirpo iš popieriaus. Kasmet paukščių skaičius didėja ir šįkart jų net 550. Tačiau šiemet, kitaip nei praeitais metais, neįgalieji kviečia ir siūlo kraštiečiams ar miesto svečiams, pasiryžusiems gyventi taikiai ir norintiems kurti darnią aplinką visuomenėje, užrašyti savo vardą ant popierinio balandžio ir pakabinti jį ant Jurbarko rajono viešojoje bibliotekoje neįgaliųjų palikto medelio.

Pakabinę savo balandžius neįgalieji stebėjo, kaip noriai prie jų prisidėjo bibliotekos darbuotojos, į biblioteką atėję mokiniai ir jų mokytojos.

Tarptautinė Taikos diena pradėta minėti jau nuo 1982 metų. Tarptautinės Taikos Dienos įkūrimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į būtinybę pagerbti taiką ir jos laikytis bei taikių derybų be karo principo pripažinimas ir jo laikymasis. Rugsėjo 21 diena turi būti pasaulio paliaubų ir smurto atsisakymo diena ir taip pat paskatinti visas šalis susilaikyti nuo bet kokio priešiškumo aktų.

Už Tarptautinės Taikos Dienos įtvirtinimą daugiausia turime būti dėkingi Jungtinei Karalystei ir Kosta Rikai, kurios buvo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtos 1981 metais Rezoliucijos 36/67, pagrindiniai rėmėjai. Pirmieji šios šventės minėjimai įvyko jau 1982 metais. Iš pradžių Tarptautinė taikos diena buvo minima kiekvieno rugsėjo trečią antradienį – JT Generalinės Asamblėjos susirinkimo pradžios atidarymo dieną, tačiau 2001 metais buvo nustatyta pastovi šios šventes minėjimo data – rugsėjo 21 diena.

Tarptautinės Taikos dienos iškilmės prasideda, kai JT Generalinis sekretorius, esantis savo JT būstinėje Niujorke, pradeda mušti Taikos Varpą, kuris yra vienas iš 50 identiškų Hirosimos varpo kopijų. Ant varpo yra užrašas, kuris skelbia: „Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje“ (Long live absolute Word peace).

Tarptautinės Taikos Dienos įkūrimo tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į būtinybę pagerbti taiką ir jos laikytis bei taikių derybų be karo principo pripažinimas ir jo laikymasis. Rugsėjo 21 diena turi būti pasaulio paliaubų ir smurto atsisakymo diena ir taip pat paskatinti visas šalis susilaikyti nuo bet kokio priešiškumo aktų.

Tarptautinė Taikos diena pradėta minėti jau nuo 1982 metų. Jums tikriausiai įdomu, kaip visa tai prasidėjo? Už Tarptautinės Taikos Dienos įtvirtinimą daugiausia turime būti dėkingi Jungtinei Karalystei ir Kosta Rikai, kurios buvo Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtos 1981 metais Rezoliucijos 36/67, pagrindiniai rėmėjai. Pirmieji šios šventės minėjimai įvyko jau 1982 metais. Iš pradžių Tarptautinė taikos diena buvo minima kiekvieno rugsėjo trečią antradienį – JT Generalinės Asamblėjos susirinkimo pradžios atidarymo dieną, tačiau 2001 metais buvo nustatyta pastovi šios šventes minėjimo data – rugsėjo 21 diena. Tarptautinės Taikos dienos iškilmės prasideda, kai JT Generalinis sekretorius, esantis savo JT būstinėje Niujorke, pradeda mušti Taikos Varpą, kuris yra vienas iš 50 identiškų Hirosimos varpo kopijų. Ant varpo yra užrašas, kuris skelbia: „Tegyvuoja absoliuti taika pasaulyje“ (Long live absolute Word peace).