Holokausto aukų atminimo dieną Lazdijai jungiasi prie akcijos „Mes prisimename“

Lazdijai
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Lazdijų rajono savivaldybė

Sausio 27-oji – išskirtinė diena visame pasaulyje. Tai nužudytų šešių milijonų žydų atminimo diena.

Šiandien Lazdijų bendruomenė kaip ir kasmet jungiasi prie šalyje rengiamos Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės inicijuotos akcijos #MesPrisimename #WeRemember.

Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Dalius Mockevičius, Lazdijų Motiejaus Gustaičio vyresniųjų klasių mokinai ir jaunieji gimnazijos šauliai, mokytojai atvyko į masinių žydų žudynių vietą Katkiškės kaime, esančiame šalia Lazdijų. Atvyko prisiminti skaudžios mūsų krašto istorijos, pagerbti atminimo žmonių, kurie kažkada kūrė Lazdijų kraštą: tylos minute, uždegtomis žvakelėmis, padėtais simboliniais akmenukais.

„Mes vėl ir vėl prisimename tragišką žydų likimą. Protu nesuvokiamas žiaurumas ragina mus niekada neužversti šio istorijos puslapio, nuolat apie jį priminti mūsų jaunimui, vaikams ir anūkams, nuolat kartoti „mes prisimename“. Tragiška lemtis neaplenkė ir Lazdijų krašte gyvenusių žydų. Prisiminkime ir minėkime šią dieną kiekvienais metais, kad mūsų kartai, jaunajai kartai, ateities kartoms nebūtų lemta to patirti. Holokausto istorijos žinojimas ir supratimas, kas sukėlė didžiausią tragediją gali padėti užkirsti kelią būsimiems genocidams ir neapykantos apraiškoms dėl religijos, etninės priklausomybės ar kitų skirtumų. Su kiekvienais metais išgyvenusiųjų skaičius vis mažėja, todėl mūsų bendra pareiga yra išsaugoti aukų atminimą ir užtikrinti, kad praeitis niekada nebūtų pamiršta. Ačiū visiems, kurie prisideda prie šios, visam pasauliui svarbios dienos minėjimo“, – kalbėjo Švietimo, kultūros ir sporto vedėjas Dalius Mockevičius.  

Čia, žudynių vietoje, taip pat vyko netradicinė pilietiškumo pamoka #MesPrisimename #WeRemember, kurios metu mokiniai skaitė eiles, prisiminė tragišką žydų likimą.