Higienos institutas: maudyklų kokybė galėjo blogėti dėl paukščių, oro sąlygų, lankytojų

64cce56ba970a20230804igphoto1064
Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Augustas Stankevičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Prastėjančią maudyklų vandens kokybę galėjo lemti didesnė paukščių populiacija, gausesni lietūs ar išaugę lankytojų srautai, sako Higienos institutas (HI).

Šį sezoną 84,3 proc. maudyklų vanduo atitiko higienos normos reikalavimus, pernai juos atitiko 86 proc., o užpernai − 91,1 proc. maudyklų.

„Paaiškinimo apibendrinto pateikti negalėčiau, bet yra keletas hipotezių. Tam galėjo įtakos turėti meteorologinės sąlygos, kai daugiau liūčių, tai nuplaunamos pakrantės, taip pat tą galėjo lemti didesnis lankytojų skaičius, nesutvarkyta infrastruktūra, pavyzdžiui, tualetai“, – BNS sakė HI Aplinkos sveikatinimo skyriaus vadovė Gražvydė Norkienė.

„Dar vienas faktorius – labai mėgsta žmonės laukinius vandens paukščius maitinti, jų buveinės kuriasi, jų tikrai daugėja. (...) Vandens paukščiai ir pakrantes teršia, ir vandenyje tarša yra. Mikrobiologinė tarša rodo fekalinę taršą“, – sakė ji.

Vis dėlto HI atstovė pabrėžė, kad Lietuvoje maudyklų vandens kokybė iš esmės yra gera.

„Jei būtų 50 proc., tada tikrai būtų verta susimąstyti kodėl ir ieškoti priežasčių“, – sakė Aplinkos sveikatinimo skyriaus vadovė.

Prieš mėnesį HI institutas nurodė, kad šiais metais vanduo Lietuvoje švaresnis nei pernai.

Vis tik dabar G. Norkienė teigia, kad rugpjūčio antroje pusėje buvo fiksuota daugiau trumpalaikės taršos atvejų, o tai ir pablogino galutinį sezono rezultatą.