PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Balandžio 28 d. 15:58

Hialurono rūgštis – gražios odos ginklas, kovojant su raukšlėmis

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


35841

Ar kada susimąstėte, kokio priežastys lemia, kad bėgant metams veido oda praranda elastingumą, o kaktos, lūpų srityse ir aplink akis susiformuoja raukšlelės? Prasidėjus senėjimo procesui, organizme pradeda trūkti hialurono rūgšties – tai žmogaus kūne esantis angliavandenis, kurio daugiausiai aptinkama odoje.

Pasak vaistininkės Ievos Sauserytės, maždaug apie 28-30 gyvenimo metus žmogaus organizme sulėtėja hialurono rūgšties sintezė, dėl to oda tampa kietesnė, praranda elastingumą, formuojasi raukšlės. Taigi, reikia šios medžiagos papildymo išoriniais metodais – dermatologinėmis priemonėmis, kurių sudėtyje yra šios medžiagos.

Kodėl jis svarbus?

Šiandien vaistinių lentynose gausu produktų, praturtintų hialorono rūgštimi: prausiklių, kremų, kreminių pudrų ir t.t. Jų naudojimas padeda kompensuoti natūralų šio angliavandenio sumažėjimą. „Šios priemonės atkuria odos drėgmės pusiausvyrą bei suteikia odai elastingumo, stangrumo. Be to kosmetikos produktai su hialurono rūgštimi intensyviai maitina odą, jos nedirgina, išlygina raukšleles“, – sako I. Sauserytė.

Yra paskaičiuota, kad vidutiniškai suaugusio žmogaus kūne yra 15 gramų hialurono rūgšties, tačiau kasdien trečdalis šios medžiagos yra suardoma ir susintetinama. Be to, dėl išorinių ir vidinių priežasčių, sulėtėjus šios rūgšties gamybai oda dehidratuoja, praranda spindesį bei atsiranda raukšlelės.

„Viena svarbiausių hialurono rūgšties savybių – sulaikyti savyje vandenį. Žinoma, jog 1 gramas hialurono išlaiko net apie litrą skysčių. Dėl šios savybės, ši medžiaga padeda atkurti kolageno ir elastino sankaupas, atstato audinius bei sukuria apsauginį sluoksnį nuo kenksmingų mikroorganizmų“, – paaiškina vaistininkė ir priduria, kad hialuronas laiku paskirsto drėgmės pusiausvyrą, nes sugeba atskirti audinius, kuriems drėgmės reikia daugiau, kuriems mažiau, o kuriems visai nereikia.

Didžiausias priešas ir pagalbininkai

Nors šiuo metu džiaugiamės vis gausesniais saulės spinduliais, I. Sauserytė pataria nepamiršti, kad jie yra ne tik mūsų draugas, bet ir priešas, nes gali stipriai sumažinti hialurono rūgšties kiekį organizme, o nudegus saulėje ilgam laikui yra užblokuojama hialurono gamyba. „Dėl to reikia rūpintis veido oda, kasdien naudoti apsaugines priemones nuo saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių. Žmonės, turintys jautrią ir šviesią odą turi naudoti priemones, kurių apsaugos nuo saulės faktorius siekia 50 SPF, turintiems tamsesnę odą užtenka 30 SPF“, – sako vaistininkė.

Pasak pašnekovės, sumažėjus hialurono kiekiui organizme, jį galima atstatyti vartojant tinkamus maisto produktus – burokėlius, špinatus, vyšnias, sojos pupeles, krienus, jautieną bei kiaulieną. Visi jie skatina šios rūgšties gamybą žmogaus organizme.

Belladerma klinika šiuo metu siūlo palankias kainas grožio procedūroms: lūpų putlinimas, raukšlių mažinimas ir kt.