„Hamas“ teigia paleidęs įkaitais laikytą izraelietę ir du vaikus

20160415_095231
Pasaulis
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ paleido Gazos Ruože įkaitais laikytą izraelietę ir du vaikus, sakoma trečiadienį paskelbtame islamistų kovotojų pareiškime.

Naujienų agentūrai AFP susisiekus su Izraelio kariuomene, ji nurodė, kad tikrina šį teiginį.

„Izraelio gyvenvietės gyventoja ir du jos vaikai buvo paleisti po to, kai buvo sulaikyti per susirėmimus“, – sakoma „Hamas“ sukarinto sparno – Ezzedine'o al Qassamo (Izadino Kasamo) brigados pareiškime.

„Hamas“ televizijos „Al-Aqsa“ tinklo transliuotame vaizdo įraše matyti mėlynais marškiniais apsirengusi moteris su dviem vaikais spygliuota viela aptvertoje teritorijoje, kuri, kaip spėjama, yra tarp Izraelio ir Gazos Ruožo, o trys „Hamas“ kovotojai eina tolyn.

Šioje filmuotojo medžiagoje nesimato, ar Izraelio kariuomenė perėmė šiuos asmenis. 

AFP negalėjo nepriklausomai patikrinti filmuotos medžiagos autentiškumo.

Izraelio televizijos kanalai atmetė „Hamas“ teiginį, tvirtindami, kad „Hamas“ kovotojai, pradėję kruviną išpuolį, niekada nevežė moters ir šių dviejų vaikų į Gazos Ruožą.

Izraelio televizijos kanalai teigė, kad ši moteris yra Holito kibuco gyventoja Avital Aladjem (Avital Aladžem). „"Hamas" kovotojai ją ir du jos kaimynės vaikus prievarta išvežė į Izraelio ir Gazos Ruožo pasienio zoną.

Televizijos kanalai nurodė, kad vėliau „Hamas“ paleido ją ir šiuos du vaikus. 

Pasak Izraelio pareigūnų, per šeštadienį pradėtą išpuolį „Hamas“ įkaitais paėmė apie 150 žmonių.

Šiuo metu „Hamas“ atsisako oficialiai paleisti įkaitus.

„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.