Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Prieglaudos „Nojus“ nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Praėjusių metų rugsėjį visa Lietuva stebėjo gyvūnų globėjų ir vieno Širvintų rajono ūkininko kovą. Iš vyro buvo konfiskuoti siaubingomis sąlygomis laikyti šunys. Po kelių mėnesių trukusių teisinių procesų, Širvintų apylinkės teismas penktadienį pareiškė visus šioje istorijoje dalyvavusius gyvūnų mylėtojus šokiravusį nuosprendį. Teismas nustatė, kad gyvūnai iš ūkininko paimti neteisėtai ir turi būti jam grąžinti.
Gyvūnų globėjai šokiruoti
Gyvūnų prieglauda „Nojus“, į kurią buvo atvežti net 25 siaubingai nukankinti gyvūnai, negali patikėti tokiu teismo sprendimu.
„Neįtikėtina, kad teismo nutarime taip teigiama, nes iki šiol su siaubu prisimename rugsėjo septintąją, kai į „Nojaus“ prieglaudą buvo atvežti 25 nualinti, nukankinti, tamsoje rūsiuose, garduose laikyti šunys, kurie turėjo ne tik daugybę ligų, bet dalis jų iki šiol bijo arčiau prisileisti žmones“, – teigia prieglaudos atstovai.
Tą kartą gyvūnų laikymo sąlygas vertinę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai pripažino, kad gyvūnų laikymo sąlygos neatitinka reikalavimų. Šunys akivaizdžiai turėjo parazitų, buvo sulysę ir kaulėti, kai kuriems iš jų buvo pakirptos ausys, nors tai daryti draudžia gyvūnų gerovės įstatymas.
Už gyvūnų globą mokanti savivaldybė teismo sprendimo nesulaukė
Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę naujienos apie penktadienį priimtą teismo sprendimą pasiekė tik šiandien. Politikė piktinasi, kad institucijos nesiteikia perduoti informacijos savivaldybei, kuri iš visų mokesčių mokėtojų pinigų moka gyvūnų globos organizacijoms už vis dar konfiskuotų šunelių išlaikymą.
„Teismas, kurio posėdis vyko dar penktadienį, gegužės 28 d., 15 val. nusprendė, kad šunys iš šeimininko buvo konfiskuoti neteisėtai.
Šiandien jau birželio 1 diena, darbo pabaiga. O Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Savivaldybei vis dar neatsiuntė teismo sprendimo.
Po Administracijos direktorės ir specialistų skambučių pavyko pasikalbėti – mus trumpai informavo, kad teismo sprendimas – grąžinti šunis šeimininkui, o dokumentų negausime, nes nesame trečioji šalis“, – stebisi Ž. Pinskuvienė.
Bėdos dėl finansų
Širvintų rajonui nelaimingų šunelių globa per visą laikotarpį nuo praėjusių metų rugsėjo kainavo nepigiai.
Iš ūkininko paimti 43 šunys perduoti 3 gyvūnų globos organizacijoms.
Ž. Pinskuvienės teigimu, organizacijos savivaldybei buvo pateikusios tokias sąskaitas: „Klajūnas“ už 2 šunis – 5920 eurų, VšĮ „SOS gyvūnai“ už 16 šunų – 41 350 eurų.
Beglobių gyvūnų paramos ir labdaros fondui už 25 šunų globą 2020 aisiais sumokėta 7 500 eurų. Ši vienintelė organizacija nuo šių metų pradžios paslaugą teikia neatlygintinai.
Taigi iš viso ūkininko nuskriausti gyvūnai Širvintų rajonui jau kainavo 55 tūkstančius eurų.
Tiesa, Ž. Pinskuvienė džiaugiasi, kad po teismo verdikto visos organizacijos sutiko šunelius globoti neatlygintinai.
„Jau vakar pasikalbėjus su šunis globojančiomis organizacijomis, sulaukėme žinių, kad visos jos nuo birželio 1 d. paslaugas teiks neatlygintinai. O kai kurios neišrašys sąskaitų jau ir už gegužę.
Labai tikiuosi ir to, kad ne tik Savivaldybė, bet ir sprendimą priėmusi VMVT rūpinsis, kad prieglaudose globojami šunys ir toliau būtų aprūpinti ir saugūs“, – teigia merė.
Gauti kompensaciją už patirtas išlaidas savivaldybė nesitiki.
Tikisi sulaukti teisingumo
Šis teismo sprendimas įsigalios per 30 dienų, todėl gyvūnų globėjai labai tikis per šį laiką sulaukti teisingumo. VMVT nutarimą gali skųsti apeliacine tvarka, yra vilties, kad apeliacinis teismas priimtų gyvūnų gerovei palankų sprendimą.
„Įsivaizduokite, jeigu toks teismo nutarimas įsiteisėtų, kaip toliau galėtų elgtis neteisėti gyvūnų daugintojai su laikomais gyvūnais? Apskritai, kyla klausimas, kas, anot Širvintų rajono apylinkės teismo, yra žiaurus elgesys su gyvūnu? Apgailestaujame, kad teismas laiko tinkamu elgesį, kai gyvūnai keletą metų laikomi tamsiame rūsyje ir naudojami tik reprodukcinei funkcijai atlikti, kai jie nėra gydomi nuo ligų ir ektoparazitų, kai jie bijo žmogaus“, – piktinasi „Nojaus“ atstovai.