PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 13 d. 19:52

Gyventojų dėmesiui: neįsileiskite į namus apsimetėlių specialistų

Telšiai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


121187

Nors nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir raginama juos būti budriais, vis pasitaiko naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles.

Pastaruoju metu užfiksuoti pasikartojantys sukčiavimo atvejai, kuomet telefoniniai sukčiai, paskambinę į fiksuoto ryšio telefoną nurodo, kad gyventojas yra sumokėjęs mokesčius netikrais pinigais bei siekdami apvogti gyventojus, reikalauja būti įleidžiami į butą apsimetant „pinigų tikrintojais“. Tokiu būdu, asmenys sukčiams patiki savo santaupas.

Patarimai, kaip nepakliūti į sukčių pinkles:

  • Nesuteikite informacijos. Kilus įtarimui, kad skambinantis asmuo nėra iš būsto administravimo įmonės, jam negalima suteikti jokios asmeninės informacijos, atsisakyti kalbėti ir paskambinus savo būsto administratoriui bendruoju numeriu, pasiteirauti, ar vardu ir pavarde prisistatęs asmuo tikrai dirba pas juos.

  • Būkite kritiški. Atsiliepus į nežinomo numerio ir asmens skambutį būtina kritiškai įvertinti, kas yra pasakojama, kaip pasakojama, kokie reikalavimai keliami. Nei policija, nei bankai, nei kitos valstybinės įstaigos bei jų atstovai neturi teisės reikalauti su finansais susijusių duomenų.

  • Užsirašykite duomenis. Jei atsitiko taip, kad nepažįstamasis atėjo ir namus ir prisistato įstaigos darbuotoju, paprašykite pateikti tai įrodančius dokumentus ir užsirašykite duomenis, tokius kaip vardas, pavardė, pažymėjimo numeris. Tačiau jei patys nekvietėte, patartina tokių asmenų į namus neįsileisti.

  • Nepasiduokite spaudimui. Sukčiai prieš vykdydami savo nusikalstamas veikas tam pasiruošia: prisistato tikrais pareigūnų vardais pavardėmis, kurias nesudėtinga rasti internete, kalba atitinkamu tonu, gali žinoti net jūsų vardą. Sukčiai taip pat naudoja spaudimo taktiką – jiems asmeninių duomenų visada reikia dabar, kuo skubiau. Nepasiduokite tam, skubus raginimas pasidalinti asmenine informacija ir grasinimai jau yra požymiai, kad galite būti sukčių pinklėse.

  • Skambinkite policijai. Kilus įtarimui, kad patekote į sukčių pinkles, nedelsiant apie tai praneškite policijai bendruoju pagalbos numeriu 112.

Informuojame, kad nei policija, nei gyventojų mokesčius administruojančios įmonės NIEKADA nevyksta į namus tikrinti Jūsų pinigų. Sulaukę skambučio, kuriuo pranešama apie Jūsų atsiskaitymą „netikrais“ pinigais, prašome skambinti bendruoju pagalbos centro telefono numeriu 112 arba atvykti į Telšių apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą.