Gynybos pramonės apdovanojimuose metų gaminiu pripažinta priešdroninė sistema

20231127_164540_805
Lietuva
Karolio Kavolėlio, BNS nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Pirmuosiuose gynybos pramonės apdovanojimuose metų gaminiu paskelbta išmanioji sprogmenų inicijavimo sistema RISE-1, metų įmone – „NT Service“.

Pirmadienį Vilniuje pirmą kartą įteikti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės apdovanojimai.

Sektoriaus atstovai įvertinti devyniose srityse – už pasiekimus vidaus ir užsienio rinkose, už išskirtinius gaminius, paslaugas, IT sprendimus gynybai ir saugumui, už lyderystę versle bei visuomeninėje veikloje, pranešė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija.

Gynybai ir saugumui skirtu geriausiu gaminiu išrinkta išmanioji sprogmenų inicijavimo sistema RISE-1, tarnaujanti karščiausiuose fronto taškuose atliekant gynybos operacijas, rengiant diversijas priešo užnugaryje. Tai bendrovės „RSI Europe“ pernai sukurtas ir per šiuos metus patobulintas produktas, sulaukęs ypatingo įvertinimo NATO šalių rinkose, Ukrainoje fronte. 

Metų įmone pripažinta bendrovė „NT Service“. Telekomunikacijų inžinerijos ir gynybos pramonės srityse veikianti įmonė pirmoji Europoje įdiegė modernią gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliuoju ryšiu sistemą. Jos indėlis į Lietuvos gynybos pramonę – apsaugos nuo bepiločių orlaivių sistemų kūrimas ir gamyba. Šie produktai eksportuojami, jų efektyvumas išbandytas realiomis fronto sąlygomis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir savanorių.

Metų paslaugos tiekėjo nominaciją laimėjo karinės technikos remonto įmonė „Lithuania Defense Services“, metų IT įmonės – bendrovė „HNIT-Baltic“.

Metų verslo atstove pripažinta „Altimus-Tech“ generalinė direktorė Vitalija Lapina. Šis apdovanojimas skirtas už lyderystę vystant gynybos srities verslą, skatinant gynybos ir saugumo pramonės plėtrą bei aktyvumą visuomeninėje veikloje. 

Metų verslo atstovu paskelbtas įmonės ADOS PRO pardavimų vadovas Rokas Kasevičius.

Renginio metu pagerbti politikai, valstybės tarnautojai ir institucijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai. 

Už lyderystę formuojant Lietuvos gynybos ir saugumo politiką metų gynybos lyderio apdovanojimas skirtas krašto apsaugos viceministrei Gretai Monikai Tučkutei.

Už stiprias kompetencijas gynybos pramonės srityje ir tvarią partnerystę su verslo bendruomene metų valstybės institucija išrinkta Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Tikimasi, kad Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės apdovanojimai taps kasmetine tradicija.