Gydytojas atsako: kuo ypatingas dantų atkūrimas cirkonio implantais?

remigijus-urbonas-konsultuoja-pacienta-del-implantavimo-cirkoniu
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Prarastų dantų atkūrimas naudojant implantus šiandien yra viena populiariausių burnos chirurgijos procedūrų. Nenuostabu, kad implantacijos technologijos nuolat tobulėja.

Šioje srityje netrūksta inovacijų, kurios dar labiau pagerina pacientų gyvenimo kokybę ir dantų atkūrimo ilgaamžiškumą. Pavyzdžiui, vietoje tradicinių titaninių implantų vis dažniau pacientai renkasi pažangius cirkonio implantus.

Kuo ypatingi šie implantai ir kokiais atvejais jie reikalingi? Į šiuos ir kitus dažnai užduodamus klausimus atsako odontologijos klinikos „Bioimplantai“ gydytojas odontologas, burnos chirurgas Remigijus Urbonas.

  1. Kas yra cirkonio implantas?

Dantų implantas – tai sraigto formos danties šaknies pakaitalas, pagamintas iš cirkonio dioksido (ši medžiaga taip pat yra vadinama cirkonio keramika). Implantacijos metu jis sriegiamas į žandikaulio kaulą.

Gydytojo R. Urbono teigimu, cirkonio keramika yra itin patvari, hipoalergiška, bene aukščiausius biosuderinamumo rodiklius turinti medžiaga, kuriai nebūdingos metalams įprastos neigiamos savybės.

  1. Kuo cirkonio implantai skiriasi nuo įprastų?

„Kasmet sulaukiame vis daugiau pacientų, kurie skundžiasi alerginėmis reakcijomis dėl titaninių implantų. Dalis žmonių yra alergiški metalui, todėl įsriegus titano implantus, gali pasireikšti alerginė reakcija. Svarbu pastebėti, kad jautrumo požymiai ne visada matomi iš karto. Jie gali pasirodyti praėjus porai metų po implantacijos“, – įspėja R. Urbonas.

Tuo tarpu pasirinkus cirkonio implantus, gerai jausis net patys jautriausi pacientai. Šie implantai nealergizuoja, puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo ir padeda užtikrinti greitesnį gijimą.

  1. Ar pilnam danties atkūrimui užtenka tik implanto?

Gydytojas pabrėžia, kad dantų atkūrimas – tai kompleksinis procesas, kuriam reikia ne tik implantų. „Kai cirkonio implantas įsriegiamas į žandikaulio kaulą, jis suteikia tvirtą pagrindą nuolatinėms dantų restauracijoms – protezams. Tai gali būti vainikėlis ar tiltas. Šios restauracijos leidžia atstatyti vieną, kelis ar visus trūkstamus dantis“.

  1. Ar renkantis implantus, svarbi jų išvaizda?

Nors implantai yra sriegiami į žandikaulio kaulą, taigi, teoriškai turėtų būti nematomi plika akimi, lyginant cirkonio keramikos ir tradicinio metalo implantus, verta aptarti ir estetinius skirtumus. Bėgant metams, nemažai pacientų pastebi titaninių implantų trūkumą – dėl dantenų atsiraukimo aplink dantų vainikėlius, ilgainiui gali atsirasti pilki „šešėliai“, kurie atrodo neestetiškai.

„Sriegiant cirkonio implantus, šios problemos nepatirsite: implantas yra natūraliai baltos spalvos, todėl vizualiai panašūs į natūralius dantis“, – teigia burnos chirurgas R. Urbonas.

  1. Koks dantų implantacijos metodas geriausias?

Pašnekovo teigimu, bene efektyviausias būdas greitai atkurti prarastus dantis ir išvengti sudėtingų papildomų procedūrų (pavyzdžiui, kaulo priauginimo) yra vienmomentė implantacija.

„Tos pačios operacijos metu yra pašalinami netinkami gydymui dantys ar šaknys, sritis dezinfekuojama atliekant ozono terapiją ir iškart įsukami cirkonio implantai. Pacientui tvirtinami laikini protezai, kurie, implantams prigijus, pakeičiami nuolatinėmis restauracijomis“, – pasakoja R. Urbonas.

Gydytojas teigia, kad vienmomentė implantacija yra įmanoma ne visada. Jeigu yra likę per mažai kaulo tūrio, reikalingos alternatyvios procedūros. Net ir tokiu atveju pacientams bus pasiūlytas ne mažiau efektyvus dantų atkūrimo sprendimas: odontologijos klinikoje „Bioimplantai“ taikomi ir kiti implantacijos metodai.

Nedelskite ir registruokitės dantų implantavimui cirkonio implantais. Klinikoje kiekvieno paciento laukia konsultacija su burnos chirurgu, išsami apžiūra ir geriausias dantų atkūrimo sprendimas protingomis kainomis.

Reklama