PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Birželio 1 d. 11:40

Gydymo įstaigų reitinge Respublikinė Panevėžio ligoninė užėmė antrąją vietą

Panevėžys

JP nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


268908

Sveikatos apsaugos ministerijai atlikus gydymo įstaigų vertinamą, Respublikinė Panevėžio ligoninė reitingų lentelėje užėmė antrąją vietą. Vos keliais balais ji nusileido Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei. Trečioje vietoje liko Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinika, praneša portalas JP.lt.

„Pasiekti rezultatai labai nudžiugina. Negalime sakyti, kad visas problemas jau išsprendėme, kad jų neturime ir dabar tik džiaugiamės. Egzistuojančias problemas matome ir „ant laurų neužmigome“, – naujienų portalui JP sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Pasak Panevėžio ligoninės vadovo, visos Lietuvos ligoninės ir poliklinikos vertinamos nuo 2019 metų. Tuo metu Respublikinė Panevėžio ligoninė reitingų lentelėje buvo vos 12-je vietoje. 2020 metais kilo į trečiąją vietą, 2021 metais šią poziciją išlaikė, o po 2022 metų veiklos įvertinimų, pakilo dar vienu laipteliu aukščiau ir dabar yra antroje vietoje.

„Džiugina, kad treji metais iš eilės esame tarp geriausiųjų ir išlaikome stabilų rezultatą. Esu dėkingas kolektyvui, kurio pastangomis pasiekiame tokių aukštų rodiklių. Aišku, visada norisi būti geriausiu, bet nereikia galvoti, kad kitos ligoninės tik žiūri ir nesistengia. Pastangų daug įdeda ir mūsų kolegos, bet vis tik sau keliame tikslą – neiškristi ir geriausiųjų trejetuko. Mums, kaip

Panevėžiui, išlaikyti pirmaujančias pozicijas būtų didelis pasiekimas“, – įsitikinęs Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas.

Paklaustas, pagal kokius kriterijus buvo vertinama praėjusių metų ligoninės veikla, A. Skorupskas paaiškino, kad gydymo įstaigos yra suskirstytos į kategorijas – keturias grupes. Respublikinė Panevėžio ligoninė priklauso aukščiausiai didžiųjų šalies ligonių kategorijai, kurioje – 22 gydymo įstaigos.

„Kaip ir kasmet vertinami įstaigos finansai – pajamos, ekonominiai rodikliai, skolos įsipareigojimai ir kt. Vertinamas ir rodiklis, kiek ligoninė išleidžia valdymui. Ir čia mes turime patį geriausią rezultatą iš visų ligoninių. Respublikinė Panevėžio ligoninė valdymui nuo savo biudžeto išleidžia vos 0,01 proc. Tai reiškia, kad ligoninės administracija yra pati mažiausia šalyje“, – teigė A. Skorupskas.

Anot Panevėžio ligoninės vadovo, analizėje buvo vertinamas ir projektų įgyvendinimas bei investicijų pritraukimas. Pagal projektų skaičių, Panevėžio ligoninė nusileidžia tik Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms ir Nacionaliniam vėžio institutui.

Analizėje taip pat buvo vertinamas pacientų pasitenkinimo asmens sveikatos priežiūros įstaigos teikiamomis asmens sveikatos priežiūros paslaugomis, vidutinė hospitalizuotų pacientų gydymo trukmė, lovos užimtumo rodikliai ir kt.

Tirta ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų apmokėtų brangiųjų tyrimų ir procedūrų, kurių stebėsena atliekama, skaičius, medicinos priemonių, kuriomis atlikti brangieji tyrimai ir procedūros, panaudojimo efektyvumas.

„Pagal atliktą šių procedūrų skaičių, per darbo dieną, esami antri Lietuvoje. Nusileidome tik Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei, bet tai reiškia, kad per darbo dieną suteikiame daugiau paslaugų nei kitos didžiosios ligoninės. Magnetinį rezonansą daugiau kartų nei mes atliko tik Kauno klinikos“, – pasiekimais džiaugėsi A. Skorupskas.