PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Lapkričio 19 d. 09:30

Grybavimo sezonas nesibaigė

Marijampolė

Ričardo Pasiliausko nuotr.

Ričardas PasiliauskasŠaltinis: Etaplius.lt


60765

Tokio šilto rudens, kaip šis, kad lapkritį ir grybauti galėtum, daugelis iš mūsų neprisimena. Anomalija tai ar ne, klimato atšilimo padariniai, bet miškuose gali pamatyti grybautojų, o prie senojo kelio Kaunas–Marijampolė, prie Ąžuolų Būdos gyvenvietės esančioje aikštelėje, ir pardavinėjančių grybus.


Foto galerija:

m9b9283.jpg
m9b9284.jpg
m9b9290.jpg

Kazlų Rūdos gyventojas Jonas Naujokas prekiavo voveraitėmis ir kelmučiais. Už litrą voveraičių prašė 5 eurų, už indelį kelmučių – 3. Dar vyras pardavinėjo į žvynabudę šiek tiek panašų grybą, kurį vadino dyglučiu. Anot grybautojo, šis grybas auga prie pelkių Bagotosios apylinkėse ir yra naudingas sveikatai, be to, labai skanus.

J. Naujokas pasakojo voveraites ir kelmučius rinkęs Kazlų Rūdos, Kauno ir Šakių rajonų miškuose. Tiesiog žinantis vietas, kur šie grybai auga. Grybautojas tikino, kad grybų miškuose dar daug, yra ir Ąžuolų Būdos miške. „Kaip tik šiandien iš Kauno atvažiavusios moterys čia prisigrybavo jaučakių ir šilbaravykių“, pasakojo vyras.

Anot jo, prekyba grybais ir kitomis miško gėrybėmis aikštelėje prie Ąžuolų Būdos gyvenvietės vyko visą vasarą, rudenį, iki dabar. Prekiautojos net fotelius aikštelėje pasistatę. „Senus baldus kažkas atvežė į aikštelę ir išvertė, o moterys nusprendė panaudoti, išsidėliojo prie kelio, kad būtų patogu“, pasakojo grybautojas, apgailestaudamas, kad ši teritorija dabar visai netvarkoma. Net tualetas išvežtas, suoliukų, pavėsinės nelikę, užtat miškas kertamas sparčiai.

Marijampolietės ketvirtadienį, penktadienį grybavusios Dzūkijos miškuose, prie Merkinės, Stalų girininkijoje, irgi džiaugėsi puikiu grybų derliumi. Į namus moterys grįžo prisirinkusios po porą kibirų šilbaravykių, kelmučių. Ponia Irena pasakojo, kad vienoje vietoje rado per dešimtį šilbaravykių.