Grupei „Kasetė“ pergalę konkurse „Šiaurės pašvaistė“ atnešė klausytojams dovanotos emocijos

Kasetė ir Šiaulių bigbendas
Šiauliai
Olenos Muzychenko nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių koncertinė įstaiga „Saulė“

Vakar Šiaulių kultūros centre vykusio jaunųjų Lietuvos Šiaurės regiono atlikėjų ir grupių konkurso „Šiaurės pašvaistė“ finale nugalėjo alternatyvios muzikos grupė „Kasetė“. Agresyvaus roko trio iš Utenos „Gėda“ finale buvo antri, trečią vietą užėmė solistė iš Ventos (Akmenės raj.) Neila Šliauterytė. Visiems trims dalyviams finaliniame koncerte talkino profesionalus Šiaulių bigbendo kolektyvas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis), drauge atlikęs specialiai renginiui paruoštas šių atlikėjų kūrinių aranžuotes orkestrui.

Prizai skirti visiems finalininkams

Finalinį „Šiaurės pašvaistės“ koncertą Brian Setzer kūriniu „Rock this town“ atidarė Šiaulių bigbendas, tiesiogine to žodžio prasme sudrebindamas sceną elektrinės gitaros ir saksofono garsais. Kūrinys tapo puikia įžanga triukšmingam rokerių grupės „Gėda“ pasirodymui. Aštrus vokalas, rėkiančios gitaros ir agresyvūs būgnai persipynė su jautriais pačių vaikinų kūrybos tekstais.

Solistę Neilą Šliauterytę į konkursą atlydėjo gausus ją audringai palaikiusių draugų ir artimųjų būrys. Mergina parodė įvairiapusiškumą, atlikusi tiek lietuvių, tiek užsienio autorių koverius, savo pasirodymus vainikavusi galingu Tinos Turner kūriniu „The best“.

Paskutinė finale grojusi grupė „Kasetė“ konkursantus vertinusios komisijos sprendimu jame šventė pergalę. Spalvingi, energingi ir itin emocionalūs atlikėjai, pristatę publikai savo kūrybos dainas, neliko nepastebėti. Grupės nariai, tarp kurių yra ir šiauliečių, ir vilniečių, ėmė šokinėti iš džiaugsmo, laimėję pagrindinį konkurso prizą – 1000 Eur vertės 5 dainų albumo įrašymą profesionalioje įrašų studijoje. Antros vietoms nugalėtojams, grupei „Gėda“ skirtas 400 Eur piniginis prizas, užėmusiai trečią vietą N. Šliauterytei – 200 Eur premija.

Finalininkų trejetukas „Šiaurės pašvaistės“ konkurse paaiškėjo spalio viduryje surengto pusfinalio koncerto metu. Jame tarpusavyje dėl patekimo į finalą varžėsi dešimt grupių ir pavienių atlikėjų. Ir pusfinalio, ir finalo koncertai žiūrovams buvo nemokami. Juos klausytojams dovanojo Šiaulių koncertinė įstaiga „Saulė“, šį konkursą organizuojanti jau antrus metus iš eilės. Konkursą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Nugalėtoją rinko ir atlikėjų pasirodymus ir pusfinalyje, ir finale vertino autoritetinga šiauliečių teisėjų komisija. Jai, kaip ir pernai, pirmininkavo muzikos kūrėjas, prodiuseris, dainų autorius ir atlikėjas Paulius Jasiūnas. Kiti du komisijos nariai – muzikos pedagogas metodininkas, muzikantas, didžėjus, grupės „Ritmas kitaip“ vadovas Arūnas Banys bei pernai „Šiaurės pašvaistę“ laimėjęs dainininkas, dainų autorius Dovi Mi – Dovydas Misiūnas.

Nugalėtojai nukėlė į džiazo sceną

Paprašyti pasidalinti įspūdžiais po finalinio koncerto, vertinimo komisijos nariai žodžio kišenėje neieškojo. „Neslėpsiu, visiems atlikėjams dar reikia pasitempti, bet pasirodė gerai, tikrai yra perspektyvūs. Nors pirmai vietai nuo antros labai atsiplėšti nepavyko, nugalėtojus išrinkome vienbalsiai“, - tikino Paulius Jasiūnas. Dovydas Misiūnas teigė prieš finalinį koncertą favoritų neturėjęs, nors ir buvo matęs, girdėjęs visus atlikėjus jau pusfinalio koncerte: „Vis dėlto galutinį sprendimą lėmė dalyvių pasirodymai su Šiaulių bigbendu finaliniame koncerte“.

P. Jasiūnas, paprašytas palyginti pernai ir šių metų „Šiaurės pašvaistės“ dalyvių pasirodymus (nes buvo abejose vertinimo komisijose), pirmiausia pabrėžė, kad jie buvo kitokie ir nusišypsojo Dovydui: „Na, šiemet konkurse neturėjome Dovydo. Tokio vieno ryškaus dalyvio nebuvo, bet buvo įvairių grupių. Turbūt tuo konkursai labiausiai ir skyrėsi“.

Arūnas Banys akcentavo, kad kitaip nei kiti kolegos-vertintojai, kurie bene daugiausiai dėmesio skyrė vokalistams, jis stebėjo, kaip atlikėjai save pateikia scenoje: „Svarbiausia bet kurio scenoje pasirodančio atlikėjo užduotis – suteikti klausytojams kažkokią emociją. Ir dabar prisimenu Sondeckio gimnazijos mokinių grupės pasirodymą pusfinalyje (grupė „R-16“ – aut. pastaba), kuris nukėlė mane į kažkokius amerikietiškus filmus, gal net miuziklus“.

O kur teisėjus nukėlė finalo nugalėtojai? „Gal į džiazo sceną“, - svarstė Paulius, pritardamas Arūnui dėl atlikėjų perteikiamų klausytojams emocijų svarbos. Tai galėtų būti patarimas dar tik planuojantiems dalyvauti „Šiaurės pašvaistėje“ atlikėjams. Kuo dar turi išsiskirti, kad laimėtum? „Laisvė, dinamiškumas, ryškumas“, - vieną po kitos įsiminusias „Kasetės“ pasirodymo detales vardino teisėjai. Primename, kad konkurso dalyvius komisija vertino programos atlikimo kokybės, originalumo, kūrybiškumo, savitumo, sceniškumo ir atliekamos muzikos raiškos kriterijais.

Laimėtojų pažadas Šiauliams – koncertas ateinančią vasarą

Paklausus, ar tikėjosi nugalėti konkurse, grupės „Kasetė“ narių nuomonės išsiskyrė. Vokalistė Deimantė Varmauskaitė buvo itin emocionali: „Prieš skelbiant trečią vietą, jau galvojau, kad eisim mes. Ir – ne. Tada vėl galvojau, kad mes eisim atsiimti antros vietos prizą. Ir vėl – ne. O tuomet jau tiesiog šokinėjome iš džiaugsmo, kai paskelbė pirmos vietos laimėtojus“.

Grupės muzikantai Deimantei paprieštaravo, sakydami, kad pergale tikėjo nuo pat konkurso pradžios. Tuomet visi vienbalsiai tikino koncerto vakarą buvę maloniai nustebinti ne laimėjimu, o skambesiu, kurį įgavo jų pačių kūrybos dainos, atliekamos kartu su Šiaulių bigbendu. „Nerealiai, - šypsojosi Deimante, - dar prieš koncertą repetuojant kartu su bigbendu kartais šiurpuliukai oda perbėgdavo: vau, negi čia tikrai mūsų kūrinys taip skamba!

Paprašyti atskleisti savo tolimesnius kūrybinius planus be jau laimėto profesionalaus dainų įrašymo studijoje, šiaulietė Deimantė atskleidė grupės norą ateinančią vasarą surengti koncertą Šiauliuose. „Dar nežinau tiksliai kada ir kur, bet tikrai bus mūsų kūrybos dainų koncertas, gal net labiau miuziklas. Labai lauksime visų klausytojų“, - kvietė pašnekovė.

Dėkojame visiems konkurso finalininkams, sveikiname nugalėtojus ir kviečiame peržvelgti Olenos Muzychenko sustabdytas finalio koncerto akimirkas bei sekti feisbuko paskyrą „Šiaurės pašvaistė“.

Olenos Muzychenko nuotr.

Reklama