Gruodžio 31-oji: tinkamas metas planuoti pokyčius, keisti gyvenimo būdą

Lietuva
Karolina Konopackienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Gruodžio trisdešimt pirmoji – šeštadienis, 365-oji – paskutinė metų diena. Blogų minčių atsikratymo diena.

* Gruodžio 31-oji vadinama Blogų minčių atsikratymo diena, mat įžengiant į Naujuosius metus visą blogį reikia palikti, kad jis nesektų iš paskos. Lietuvoje yra paprotys pririšus už virvės seną kelmą pertempti per visą kaimą (centrinę miesto gatvę), kad jis sugertų visą blogį, o po to sudeginti.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedganta, Gedgantas, Gedgantė, Melanija, Melanijus, Silva, Silvas, Silvestra, Silvestras, Silvija, Silvijus;

rytoj: Arvaida, Arvaidas, Arvaidė, Arvaldas, Arvaldė, Arvė, Eufrozina, Mečislovas, Mečius, Mečys;

poryt: Fulgentas, Fulgis, Gailius, Gailutė, Jukunda, Jukundas, Mažvyda, Mažvydas, Pulgis.

**************

Papročiai:

Mūsų proseniai ir Naujųjų metų išvakarėse, ir pirmąją Naujųjų dieną burdavo ateinančių metų derlių. Šeimininkas atidarydavo klėties duris, atsigręždavo laukų pusėn ir šaukdavo javus: „Javai, javai, svirno durys atdaros, aruodai pilni!“ Suminėtas derlius turėjęs ateiti.

Labanoro girios kaimeliuose užkurdami pirties krosnį įmesdavo liepinę pliauską, reiškiančią santarvę šeimoje, draugystę su kaimynais. Gero dūmo kvapas turėjęs atnešti visiems ramybę ir palaimą. Lietuviai, kaip ir latviai, Naujųjų metų išvakarėse kryžkelėje su apeigomis aukodavo vilkams seną bergždžią ožką, tikėdami, kad šitaip visus metus apsaugos gyvulius nuo plėšrūnų.

Prieš Naujuosius metus žmonės persirengdavo žvėrių kailiais, nepažįstamais žmonėmis, dvasiomis. Persirengėliai užeidavo į kiekvienus namus ir sveikindami linkėdavo gero derliaus bei visokios ūkiškos ir asmeninės sėkmės. Būdavo vaizduojama ir Senųjų metų kova su Naujaisiais, kuriuose Senieji pralaimėdavo.

Žmonės nuo seno tikėjo, kad, kaip sutiksi Naujuosius metus ir praleisi pirmąją jų dieną, taip visus tuos metus ir gyvensi, todėl stengėsi būti linksmi, nerūpestingi, nedarydavo niekam pikta.

Naujųjų metų naktį ir dieną galima nuspėti ateitį, derlių, ateinančių metų orą.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.42, leidžiasi 16.01. Dienos ilgumas – 07.19.

Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Jeigu gali apie tai svajoti, vadinasi, gali ir padaryti“ (Walt Disney).

**************

Astrologinė prognozė gruodžio 31-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Iki pat vakaro nuotaika bus ne iš gerųjų. Pasitaikys nemalonių pokalbių. Visgi vakare jūsų sieloje pradės daugėti vidinės harmonijos, o gardžios vaišės maloniai atpalaiduos ir kūną.

JAUTIS. Jeigu šį rytą per anksti atsikelsite ar pakilsite jausdami pagirių sindromą, tai visą dieną atrodysite mieguisti, stokosite energijos. Tik vakare tapsite žvalesni ir gebėsite sulaukti Naujųjų metų.

DVYNIAI. Nenustygsite nuo pat ryto. Galbūt dėl to, kad kiti reikalaus jūsų dėmesio, o gal ir jūs ieškosite draugijos. Regis, blaškysitės nuo vienų prie kitų, negalėdami pasirinkti. Tai reiškia, kad Naujųjų vakarą galite likti vieni.

VĖŽYS. Domins vieši renginiai, svetimi reikalai. Regis, nuo pat ryto rūpinsitės kitais, o tai bus nelengva, nes dažniau girdėsite ne dėkingumo žodžius ir komplimentus, o priekaištus. Vakaras gali būti smagus, jeigu pasirinksite tinkamą draugiją. 

LIŪTAS. Tikėtina, kad nemažai būsite nutolę nuo namų. O jei visgi Naujuosius metus sutiksite namuose, turbūt tik trumpam atsitrauksite nuo interneto, nes įdomiau bus tai, kas vyksta kažkur toli.

MERGELĖ. Šiandien didesnio jūsų pasirūpinimo prireiks artimam žmogui arba augintiniams. Regis, kartu su gyvenimo partneriu planuosite pokyčius, naują gyvenimo būdą, vietą ir pan.

SVARSTYKLĖS. Nuo ryto nuotaiką drums artimi žmonės, partneris. Nesantaika mažins norą kartu sutikti Naujuosius. Vakaro situacija vienaip ar kitaip pakreips santykius, galbūt atneš ir rimtesnių permainų.

SKORPIONAS. Šiandien galite nekaip jaustis, bet vis tiek stengsitės apsitvarkyti, pasipuošti, kad kažkam padarytumėte įspūdį. Naujuosius svarbu sutikti su sutuoktiniu, partneriu.

ŠAULYS. Šiandien norėsis pramogų arba jų be saiko reikalaus vaikai. Tai šiek tiek erzins arba atrodys, jog tai per daug kainuoja. Regis, iki vakaro išsemsite malonumų limitą ir Naujuosius jau norėsis sutikti ramiai, tvarkingai.

OŽIARAGIS. Namuose užsiimsite buitimi, tačiau stigs gero sutarimo su šeimos nariais. Regis, priekaištausite, kad jie nori ne to paties. Visgi naujametinis vakaras žada pramogą, nuotykį, aistrą, ypatingą dovaną ar pan.

VANDENIS. Iki pat vakaro daug judėsite, plepėsite, rašysite, apsipirkinėsite ir pan. Galbūt lankysite giminaičius, draugus. Vakare geriausia bus namuose. Naujuosius sutiksite su šeima.

ŽUVYS. Kad gerai jaustumėtės, jums reikės komforto. Regis, visą dieną norėsis smaguriauti. Galbūt ruošitės svečių priėmimui, todėl daug laiko skirsite vaišių ruošimui. Nepersistenkite – ne visada daug yra gerai. Svarbu sukurti draugišką mikroklimatą.

Geros dienos!