Griovimo darbai: bazinė informacija, kurią turite žinoti

Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Dažniausiai griovimo darbai atliekami atėjus šitajam metų laikui, kadangi tuomet tiek jiems tinkamai pasiruošti, tiek juos atlikti yra kur kas paprasčiau.

Svarbu atminti, kad griovimo darbai turi būti paliekami specialistams, kurie ne tik išmano kaip juos saugiai atlikti, tačiau ir turi įrangą, kuri optimizuoja darbus, padaro juos kur kas greitesniais ir laikantis keliamų reikalavimų.

Objekto griovimas: konstrukcinės dalys

Priklausomai nuo numatytų griovimo darbų – jie gali būti tik vidiniai arba tik išoriniai arba apimantys visą objektą. Kiekvienas griovimo darbas reikalauja profesionalumo, būtinas tinkamas pasirengimas. Svarbu ne tik aplinkos paruošimas, tačiau ir bet kokių galimų rizikų įvertinimas. Būtent užbėgimas už akių tampa pačia svarbiausia sąlyga, kuri dažniausiai ir skatina rinktis specialistus.

    • Griauti galima sienas, kurios dažniausiai yra paprastos. Visgi, kai kurie griauna ir nešančias. Tokiu atveju svarbu iškart įvertinti – kokios pakaitinės konstrukcijos bus daromos.

    • Taip pat dažnai reikalingas pamatų demontavimas. Ypač tokiu atveju, kai tokie pamatai nebėra  tinkamai naudojimui, reikia statyti naujus.

    • Dažnai specialistams tenka griauti tik stogus. Planuojama tuomet, kai seni stogai yra keičiami naujais.

Kad ir kuri objekto konstrukcinė dalis bus griaunama, svarbiausia yra saugumas ir žinojimas – kaip viskas turi būti atliekama.

 

Griovimo darbų tipai

Priklausomai nuo planuojamos griauti konstrukcijos kinta ir griovimo tipai. Juos geriausiai išmano specialistai, tad jeigu, visgi, nuspręsite, kad galite pats atlikti griovimo darbus – siūlome bent jau su jais pasitarti.

    1. Rečiau naudojami, tačiau galimi ir sprogdinimo darbai, kurie labai pasitarnauja tokiu atveju, kai reikia sutvarkyti itin didelius objektus. Žinoma, tokius griovimo darbus atlieka tik patyrę specialistai, kurie ne tik turi įrangą, tačiau svarbiausia – žinias.

    2. Vidaus griovimo darbai yra labai įvairiausiai ir tikrai apima ne tik masinius griovimus. Tai gali būti nešančiųjų arba paprastų sienų griovimas, angų pjovimas, laiptų ardymo darbai ir t.t. Daugeliui tokių darbų yra naudojama elektrinė įranga, kuri padeda saugiai atlikti griovimą.

    3. Taip pat lauke esančių konstrukcijų griovimo darbai irgi gali būti labai įvairūs: šiltnamių ardymas, namo, sandėliuko ir t. t. Dažniausiai nedidelių objektų ardymas yra atliekamas rankomis, tačiau galima ir speciali įranga, kuri pagreitina darbus.

Griovimo darbų organizavimas

Tinkamas griovimo darbų atlikimas yra neatsiejamas nuo plano. Kad ir kokio masto tai yra griovimas, net jeigu ir gana nedidelis –  planavimas yra būtinas, kadangi jis padeda ir saugiai atlikti darbus ir tuo pačiu taip, kaip reikia, tai yra, pasiekti norimą rezultatą. Planas turi apimti ne tik pati griovimo etapą. 

Tačiau ir erdvės paruošimą darbui, žinoma, turima įvertinti ir atliekų klausimą. Jas privalo rūšiuoti, tinkamai utilizuoti. Galiausiai, reikia sutvarkyti aplinką. Kuo greičiau, kad būtų galima imtis kitų darbų, taip pat, kad atliekos netrikdytų aplinkinių.

Reklama