„Gražinos“ skautų draugovė bendradarbiaudama su Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centru įgyvendino jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą „Pakeliui“

406657572_732197255607622_8454537758860562956_n
Vilkaviškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Vilkaviškio VJC

Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovė bendradarbiaudama su Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centru įgyvendino jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą „Pakeliui“, kurio tikslas motyvuoti jaunus žmones atsakingai veiklai, būti iniciatyviais, kūrybiškais, atsakingais ir aktyviais visuomenės nariais ir prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos, suteikiant galimybę jauniems žmonėms ugdytis lyderystės gebėjimus ir organizuojant patyrimį mokymąsi bei skatinant savanorišką veiklą.

Projekto metu jaunieji lyderiai pristatė skautišką veiklą Vilkaviškio miesto šventės metu vykusioje „Vaikystės pievoje, jaunimo sodo“ dalyje birželio 24 d., kur kvietė pintis apyrankes, gamintis ženklelius, išmėginti morzės aparatus ar tiesiog susipažinti.

Kita projekto veikla – rugsėjo 10 d. vykęs patyriminis žygis baidarėmis, kuriame dalyviai išbandė savo jėgas plaukdami baidarėmis maršrutu Pilviškiai – Antanavas. Daug patyrimo, nuotykių, atliktų užduočių ir veiklos.

Trečioji projekto veikla buvo skirta mažiesiems, kuriuos skautai savanoriai pakvietė į renginį „Diena su skautais“ spalio 31 d. Šio renginio metu vyko vienos dienos skautiška sueiga, kurios metu renginio dalyviai mokėsi rišti mazgus, žaidė judrius žaidimus, gaminosi pačių sugalvotus ženklelius.

Paskutinioji projekto veikla – jaunųjų lyderių kursai lapkričio 11–12 d., kurių metu dalyviai gilinosi į komandos raidos etapus, kartu aiškinosi, kaip veikia skautiškasis metodas, simuliacijos metu praktiškai išbandė darbą mažesnėse grupėse – skiltyse, taip pat aiškinosi apie sprendimų priėmimą,  ieškojo atsakymų į kylančias problemas, diskutavo apie atsakomybę, pareigingumą, veiklumą.

Projekto tikslas – motyvuoti jaunus žmones atsakingai veiklai, būti iniciatyviais, kūrybiškais, atsakingais ir aktyviais visuomenės nariais ir prisitaikyti prie dinamiškos aplinkos, suteikiant galimybę jauniems žmonėms ugdytis lyderystės gebėjimus ir organizuojant patyrimį mokymąsi bei skatinant savanorišką veiklą.

Projektas finansuotas Vilkaviškio rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų skatinimo programos ir Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovės asociacijos lėšomis.